Jale – Mor

Pop müzik yorumcusu olan Jale 24.07.1961 yılında İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Eğitimi Yıldız üniversitesinde harita mühendisliği bölümü okumuştur. Burcu da aslandır. Müzik hayatına küçük yaşlarda ilgisi başlamıştır. Hem orta okul hem de lise yıllarında müzik çalışmalarına başlamıştı. Üniversite okurken spor faaliyetlere de katılmıştı. O yıllarda kros takımında bulunmuştu. Bin dokuz yüz yetmiş dokuz yılında iken profesyonel bir şekilde artık müziğe başlamıştı. Jale hanım altın miktrofon ses yarışmasına katıldı ve ikinci olmuştur. Sonrasında da jale hanıma sanat dünyasından teklifler gelmeye başladı. Kerem yılmazer ve Tolga aşkıner sanatçıları ile müzikalde yer almıştı kendisi.
Tiyatro çalışmalarına ise üç yıl devam etti. Üç yıldan sonra kulüp çalışmalarına başladı. Beş sene orkestra çalışması yaptı. Bin dokuz yüz seksen altı tarihinde ilk albümünü çıkardı. İlk albümünün adı da Süreyyadır. Yedi yıl daha ara verdikten sonra bin dokuz yüz doksan üç tarihinde son geceler isimli albüm ile geri döndü. Bin dokuz yüz doksan altı tarihinde beni hatırlarsın isimli üçüncü albümü oldu. Bin dokuz yüz doksan dokuz tarihinde yüreğimin şarkıları albümü piyasaya girdi. Gra mafyan adlı kişi ile çalışmıştır. Bu albüm içerisinde ki iki adet şarkı ile de çok tanınmıştır. Şarkılar son geceler ve üzgünümdür.
İki bin on bir tarihinden uzun bir süre ara verdiği için Jale mor albümü ile süper bir şekilde geri döndü ve ismini tekrar duyurdu. Ossi müzik etiketiyle mor albümünü sevenleri ile tanışmıştır. Bu albümde çalıştığu isimler gra mafyan ve Soner arıca idi. Jale hakkında bilgi almak için ve Jalenin kim olduğunu bilmiyorsanız Jale hanım hakkında aradığınız bilgileri burada yeterince bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir