İzel – Hasretim

Tam adı İzel Çeliköz olan sanatçı 29 Nisan 1969 yılında Yalova iline bağlı Çınarcık ilçesinin Kocadere köyünde dünyaya gelmiştir. Yalova’da geçirmiş olduğu çocukluk hayatının ardından sanatçı üniversite eğitimi için kazanmış olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı ile İstanbul’da eğitimine devam etmiştir. Kemençe eğitimi alan sanatçı okul ve cemiyet korolarında sahne almıştır. Ardından müzik dünyasına ilk adımlarını Maksim Gazinosunda kemençe çalarak başlamıştır. Daha sonra İzel birçok sanatçıya albümlerinde yardımcı olmuştur.
Sanatçı, Çelik Erişçi ve Ercan Saatçi ile birlikte bir grup kurmuşlar ve kurmuş oldukları bu grup ile birçok müzik severin dikkatini çekmeyi başarmışlardır. Bu grup ile beraber albüm çıkarmasının ardından grup üyelerinden Çelik gruptan ayrılmıştır. Ercan Saatçi ile birlikte bir albüm daha çıkaran sanatçı daha sonra yoluna tek başına devam etmiştir. İlk solo albümü olarak Adak ismi ile piyasaya süren sanatçı bu albümü ile adını duyurmayı başarmıştır. Albümde yer alan Hasretim adlı şarkı ile büyük çıkış yakalamıştır. İzel – Hasretim şarkısı ile birlikte yakalamış olduğu başarıyı ardından birçok şarkısı ile desteklemiştir. 1995 yılında çıkarmış olduğu bu albüm ile beraber sanatçı En iyi Kadın Pop Sanatçısı olarak Altın Kelebek ve MGD tarafından ödüllendirilmiştir.
Yakalamış olduğu başarı ile beraber sanatçı ikinci albümünü 1997 yılında Emanet albümünü piyasaya sürmüştür. Ardından 1999 yılında Bir Küçük Aşk, 2001 yılında Bebek, 2003 yılında Şak, 2005 yılında Bir Dilek Tut Benim İçin, 2007 yılında Işıklı Yol, 2010 yılında Jazz Nağme ve 2012 yılında Aşk En Büyüktür Her Zaman adlı albümleri ile müzikseverlerin huzuruna sunmuştur. Sanatçı yapmış olduğu başarılı müzik kariyeri ile beraber birçok ödüle layık görülmüştür.


İzel – Hasretim mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir