Işın Karaca – Ne Duamsın Ne Bedduam

7 Mart 1973 te İngiltere nin başkenti Londra da doğmuştur büyük üstad . Her ne kadar yurt dışı doğumlu olsa dejenere olmamış, Türk müziğine büyük katkılarda bulunmuştur Karaca. Asıl ismi Işıl Funda Büyükkaraca dır . Londra da müzikal tiyatro üzerine eğitim görmüş , 19 yaşında ilk evliliğini yapmıştır. Bu ilk evlilikten Erda Kıvanç ( 1993 ) dünyaya gelmiştir . İlerleyen yıllarda ilk eşinden boşanarak Aranjör Erdem Yörük ile 12 yıl sürecek birlikteliğe girmiştir. Aranjör Erdem Yörük ten ayrıldıktan sonra stilist, sanat ve klip yönetmeni Sedat Doğan la 1 yıl süren ( 2009 – 2010 ) bir evlilik yaşamıştır. Aynı kişiyle tekrar evlenen sanatçı 2 . Çocuğu Mia doğduktan sonra 2012 de tekrar boşanma kararı almıştır. Boşanma davası sırasında tekrar barışan çift 2013 te anlaşarak boşanmıştır. Karaca 28 Aralık 2016 tarihinde Tuğrul Odabaş ile evlenme kararı almış ve evliliği hala devam etmektedir.
Başarılı şarkıcı, besteci ve söz yazarının toplam da on albüm çalışması vardır. Bunlar Anadilim Aşk, İçinde Aşk Var, Başka 33/3, Uyanış, Arabesque, Arabesque II, Her Şey Aşktan, Az Bi Mesafe, Ey Aşkın Güzel Kızı, Güzelim dir. Bu albüm çalışmalarında Sezen Aksu dan Kibariye ye bibirinden yetenkli sanatçıların şarkılarını seslendirmiştir. Karaca birçok dalda bir çok sanatçının single ve albüm parçalarını seslendirerek başarıdan başarıya koşmuş, ödüller kazanmıştır. Bu ödüller: Altın Güvercin Şarkı Yarışması 1999/2000, İstanbul fm Altın Ödül Töreni 2006/2010 dur.
Yayınladığı albümler arasında seslendirdiği şarkılardan en beğenileni Işın Karaca-Ne Duamsın Ne Bedduam dır. Arabesk, Sanat Müziği ve Pop müziğe büyük katkılarda bulunan 45 yaşındaki şarkıcı son zamanlarda verdiği kilolarla da gündeme gelmiştir.


Işın Karaca – Ne Duamsın Ne Bedduam mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir