Işıl Yücesoy Ya Seninle Ya Sensiz

2 Ekim 1945 yılında hayata gelen ve hayatını halen sürdürmekte olan Işıl Yücesoy müzik ve sinema alanında birçok eseri ile hayatımızda yer almaktadır. Eğitimini Ankara Devlet Konservatuarı’da aldı. Bunun ardından Tiyatro ile oyunculuğa başlayan oyuncu 1975 yılında müzik alanına yönelerek ilk 45’liğini çıkararak müzik hayatına giriş yaptı. Çalamazsın Mutluluğu sanatçının ilk basılan plağı olarak yer aldı. 1978 yılında kendi plak şirketini kurarak sanatçı 4 ayrı plak çıkardı. Müzik alanında en parlak dönemini ise Işıl Yücesoy Ya Seninle Ya Sensiz şarkısı ile yaşadı.
Müzik alanında daha fazla ilerlemeyen sanatçı tiyatrolarda daha çok rol almaya başladı. İlk dizisi oyuncunun TRT’de yer alan Dokuz Sütuna Sekiz Manşettir oldu. Profesyonel olarak ilk kez bir dizide yer alan oyuncu yüzünü burada izleyicilere gösterdi. 1979’lerin sonu ve 1980’lerin başında sanatçı radyo tiyatrosunda önemli eseler verdi. Arkası yarın şeklinde yer alan radyo tiyatrosu için 15’e yakın eser yazarak radyodan insanlara seslendi.
Işıl Yücesoy Ya Seninle Ya Sensiz şarkısı ile kazanmış olduğu ününü dizi sektörünün önemli dizileri olan Üvey Baba, Çemberimde Gül Oya ve Kara Para Aşk gibi dizilerde sürdürdü. Uzun bir süre her hangi bir projede yüzünü göstermeyen sanatçı 2014 yapımı Unutursam Fısılda sinema gösterimi ile yüzünü tekrar gösterdi. Müziğe vermiş olduğu 35 yıllık bir aradan sonra ise Işıl Yücesoy 15 Temmuz 2016 tarihinde ise Zamansız adlı albümü çıkardı. Tam olarak her hangi bir alana bağlı kalmayan Yücesoy şuan halen dizi, sinema, tiyatro ve müzik çalışmalarını sürdürmektedir. Sanatçının en bilinmeyen şarkılarından biri ise söz ve müziğin Avni Uygun’a ait olduğu Seviyorum şarkısıdır. Bu şarkı ile 1980’lerde fazla bir kitleye hitap edemese de ilerleyen yıllarda dizi projeleri ile karşımıza çıktı.


Işıl Yücesoy Ya Seninle Ya Sensiz mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir