İlyas Yalçıntaş feat. Aytaç Kart – Yağmur

Televizyonlarda yayınlanan müzik yarışma programları her ne kadar izleyici için bir ‘şov’ niteliği taşısa da, yarışmaya katılan yarışmacıların hayatları bir anda değişebiliyor. Belki de bunun en somut örneği, İlyas Yalçıntaş. Erzincan’da doğan ardından ailesiyle İstanbula gelen Yalçıntaş, kız kardeşine alınan gitarla müziğe başlayıp, amatör şekilde müzisyenlik yapmıştır. Ardından şu sıralar yayında olmayan fakat bir dönemin severek izlenen yarışması ‘X Factor’ a katılmış ve söylediği şarkı kadar cesareti ile de büyük beğeni kazanmıştır. Herkes ünlü sanatçıların bilinen şarkıları ile yarışmaya katılmaya tercih ederken o, sözü ve müziği bir arkadaşına ait olan ve neredeyse dinleyen kimsenin bilmediği ‘İncir’ şarkısı ile yarışmaya katılmıştır.

 

Bu kararı duyan herkes büyük bir şaşkınlık yaşasa da, şarkıyı dinledikten sonra hayranlıkları da en az şaşkınları kadar büyük oldu. Dinleyen herkesin büyük beğenisini kazanan şarkı ve İlyas Yalçıntaş’ın kendine has sesi ile bir döneme damga vurdu ‘İncir’ şarkısı. Ardından birçok projenin daha altına imza atan yakışıklı sanatçı, yaptığı bütün şarkılar ile müzik listelerinin en tepesinde kendine yer buldu. Şu sıralar ise bir başka şarkı ile sevenlerin müziğe doyuruyor. İşte son birkaç ayın bir hayli sevilen şarkısı: İlyas Yalçıntaş feat. Aytaç Kart – Yağmur.

İncir, Gel Be Gökyüzüm, İçimdeki Duman gibi dinleyenlerin başa sarmaktan yorulduğu parçaları seslendiren İlyas Yalçıntaş, tüm düzenlemelerinin altında Aytaç Kara’nın imzasının bulunduğu Yağmur şarkısı ile sevenlerinin karşısına çıktı. Dinleyenlerden geçer not alan bu şarkının söz ve müziği de İlyas Yalçıntaş’a ait. YouTube üzerinden 3 aylık bir sürede 30 milyona yaklaşan tıklanma sayısı ile dikkat çeken parçaya bir de klip çekildi. Çekilen bu klibin yönetmenliğini ise Hasan Kuyucu yapıyor.


İlyas Yalçıntaş feat. Aytaç Kart – Yağmur mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir