İlhan Şeşen – Şimdi Ben Bu Şarkıları Kime Söyleyeyim

Sanatçı İlhan Şeşen 18 Haziran 1948 yılında Manisa’da gözlerini dünyaya açmıştır. Eğitimini Hukuk Fakültesi okuyarak tamamlamıştır. Piyasada 10 yıl boyunca serbest avukat olarak çalışmıştır. Müzik hayatına 1968 yılında atılan İlhan Şeşen dans müziği orkestralarında şarkıcılık yapmış ve müziğe başladığı sene müziğe olan eğilimiyle birlikte gitar çalmayı öğrenmiştir.
Sanatçı İlhan Şeşen 3 yıl sonra ilk kırkbeşliği olan kavga adlı plak eserini çıkarmıştır. Hayatının geri kalanına müzik ile devam edeceği için 1983 yılında avukatlık mesleğini bırakma kararı almıştır. Sanatçı İlhan Şeşen Bu kararın ardından yeğenleri Gökhan Şeşen ve Burhan Şeşen ile birlikte bir grup kurma kararı almıştır. İlhan Şeşen ve yeğenleri ile birlikte Grup GünDoğarken adlı grubu kurdular. Grup Gündoğarken çalışmalarına bir süre ara verdiği sıra 1994 yılında Aşk Haklı adlı bir solo albümünü yapıp piyasaya sürdü. Sanatçı İlhan Şeşen’in sanatçı kişiliğinin yanı sıra 1995 yılında özel arka pencere isimli programın yapımcılığı ve sunuculuğuna üstlendi ve beyaz perdede boy göstermeye başlamıştır. Aynı zamanda Amcam Burada adlı bir radyo programı hazırlamıştır. Ardından televizyon dizelerinde oynamaya başlayan İlhan Şeşen TRT1’de yayın hayatına geçen Cesur Kuş adlı dizede rol almıştır. İlhan Şeşen – Şimdi Ben Bu Şarkıları Kime Söyleyeyimadlı albümüyle büyük beğeni toplayıp halk tarafından çok sevilen bir parça olmuş ve Çıkış yapmıştır uzun süre dillerden düşmemiştir.
İlhan Şeşen çıkısının ardındın 2005 yılında Aşk Yalan, 2006 yılında İlhan Şeşen ve son olarak 14 Temmuz 2014 tarihinde ise Gel adlı albümünü sevenlerine sunmuştur. Başarılı sanatçı çalışmalarının yanı sıra ülkenin birçok noktasın konserler vererek sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir.


İlhan Şeşen – Şimdi Ben Bu Şarkıları Kime Söyleyeyim mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir