İbrahim Tatlıses Ayağında Kundura

İbrahim Tatlıses, 1952 yılında Şanlıurfa’da annesi Leyla ve babası Ahmet’ in ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlk soyadı Tatlı olan sanatçı daha sonra soyadını değiştirerek Tatlıses soyadını alır. 6 kardeşi daha olan sanatçı ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmaya karar verir. İstanbul’da inşaatlarda çalışmaya başlayarak soğuk demir ustalığı yapar. İnşaatta şarkı söylerken kendisini keşfeden bir sinemacının da yardımıyla Adana ve Ankara’da gazinolarda çıkmaya başlar.
Dinleyenler tarafından sesinin çok özel olduğu düşünülen sanatçı kısa sürede İstanbul piyasasında kendine yer bulur. 1975 yılında çıkardığı ilk plak ile şöhret adımlarını hızla atlamaktadır. İbrahim Tatlıses ve Ayağında Kundura herkes tarafından beğenilmiş büyük ilgi görmüştür. 1978 yılında albümüyle aynı ismi taşıyan filmde başrol oynayarak sinemaya da giriş yapmıştır. Sabuha, Dom dom kurşunu, Bir mumdur gibi şarkılarıyla ününe ün katmış olup şöhretini uzun yıllar korumuştur. Daha sonra birçok albüm çıkaran sanatçı müziğin yanında oyunculuk, senaristlik, söz yazarı, besteci, köşe yazarı yönetmenlik gibi birçok işlerle de uğraşmış ve başarılı olmuştur. Tatlıses Grup isminde kurduğu şirketle gıda, müzik, turizm, havacılık ve yayıncılık gibi dallarda faaliyetine devam etmektedir. Adalet Durak, Derya Tuna, Perihan Savaş ve Asena ile birliktelikten sonra bu ilişkilerden 3 kız ve 2oğlu olan sanatçı 2011 yılında Ayşegül Yıldız ile evlendi. Bu evlilikten de bir kızı olduktan sonra 2013 yılında boşandı.
2007 yılında Genç Parti’den İstanbul milletvekilliğine aday olur fakat kazanamaz.2011 de Şanlıurfa bağımsız milletvekili adaylığını koyar ama sonradan geri adaylığını çeker. 2011 yılında Maslak’ta uzun namlulu silahla saldırıya uğramıştır. 24 günyoğun bakımda yattıktan sonra hayati tehlikeyi atlatır ve Almanya’da tedavisine devam ettikten sonra Türkiye’ye döner. Hayatına şirketlerinin başında devam etmektedir.


İbrahim Tatlıses Ayağında Kundura mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir