Hüsnü Arkan – Bir Yalnızlık Ezgisi

Sanatçı Hüsnü Arkan 1958 yılında Kınık’ta dünyaya gelmiştir. Hüsnü Arkan’ın müziğe olan ilgisi küçük yaşlardan itibaren başlamıştır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. Ardından üniversite sınavlarına giren sanatçı Hüsnü Arkan Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünü kazanmıştır. Sanatçı Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarı ile mezun olmayı başarmıştır. Mezun olan sanatçı ciddi olarak müzik ve yazı ile ilgilenmeye başlamıştır.
Sanatçı 1985 yılında Amsterdam’a gitme kararı almıştır. Amsterdam’da bir müzik grubu kurmuş ve Avrupa’nın pek çok kentinde konserler vererek sevenleri ile bir araya gelmiştir. Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı ilk solo albümünü çıkarmıştır. Hüsnü Arkan – Bir Yalnızlık Ezgisi Adlı ilk solosu kendi çapında büyük bir ilgi görmüş ve sanatçının çıkış yapmasını devam ettirmiştir. Çıkısının ardından konserlerine devam etmiştir. Müzik kariyerinin yanı sıra sanatçı 1998 yılında Kelebekler Dansı, 2001 yılında Menekşeler Atlar ve Oburlar, 2005 yılında Uzun Bir Yolculuğun Bittiği Yer ve 2008 yılında Uyku, 2011 yılında Mino’nun Siyah Gülü adlı romanlarını yayımlamıştır. İkinci albüm çalışmalarına başlayan sanatçı 2011 yılında Solo isimli albümünü piyasaya sürmüştür.
Albüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden sanatçı 2011 yılında 5 Mayıs adlı single çalışmasını piyasaya sürmüştür. 2013 yılında da Yalnız Değiliz adlı albümünü yayınlamıştır. Sanatçı günümüzde sanat yaşantısına başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Hüsnü Arkan – Bir Yalnızlık Ezgisi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir