Hüseyin Karadayı – You Dance From İstanbul

Sanatçı Hüseyin Karadayı 24 Kasım 1972 yılında Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Eğitim hayatına Ankara’da başlamıştır. Sanatçı Hüseyin Karadayı küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başlamıştır. Sanatçı 1990 yılında Elektronik müzik çalışmalarına başlamıştır.
Müzik yayını yapan radyo kanallarında Power FM prodüktörlüğünde çalışmalar yapmıştır. Ayrıca Sanatçı radyonun bütün jingle yapımlarını üstlenmiştir. Radyo kanalın Adrenalin, Dans Show, Pop Dance Clup ve Hot Müzik tarzında pek çok programda çalışmıştır. Sanatçı ayrıca albüm çalışmalarına başlamıştır. Sanatçı 2001 yılında Üniversal Müzik’ten Remix 2001 adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Albümde yer alan Türkiye’nin değişmeyen klasiklerinden olan Sürünüyorum adlı şarkısı o dönemlerde büyük ses getirmiş ve çok beğenilmiştir. Sanatçı 2005 yılında My Imagination adlı albümünü yaparak piyasaya sürmüştür. Albüm çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Hüseyin Karadayı 2006 yılında ise Miracles adlı albümünü piyasaya sürerek sevenleri ile buluşturmuştur. Hüseyin Karadayı – You Dance From İstanbul adlı albümünü 2007 yılında piyasaya sürmüştür. Sanatçı bu albümü ile büyük bir ilgi görmeyi başarmış ve çıkış yapmaya devam etmiştir. Çıkışının ardında Sahnelerde ve konserlerde sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Albümün içinde yer alan söz ve bestesi Şehrazat ait Ajda Pekkan’ın bilinen şarkısı Yaz Yaz Yaz adlı şarkı Hüseyin Karadayı’nın remixi ile halk tarafından beğenilerek tekrar hafızalarda yerini korumuştur. Sonrasında Sanatçı 2008 yılında You Dance From Turkey adlı albümünü dinleyicilerine sunarak piyasaya sürmüştür. Sanatçı 2013 yılında ise Sultan Süleyman adlı single albümünü piyasaya sürmüştür.
Sanatçı bu albümde Funky C, Ferhat Göçer, Melis Sökmen ve Ege Çubukçu gibi ünlü müzisyenler ile birlikte çalışmıştır. Sanatçı günümüzde ise sanat yaşantısına başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Hüseyin Karadayı – You Dance From İstanbul mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir