Hüseyin Kağıt – Hayatı Tespih Yapmışım

Ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt 1982 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına Ankara Sincan’da başlayan sanatçı, bu yıllarda babasını kaybetmiştir. Babasının vefatından sonra ekonomik sıkıntılar çeken sanatçı eğitimine devam edememiş ve çıraklık okuluna giderek 3 yıl eğitim almıştır. Bu sırada müziğe olan ilgisinden dolayı arkadaşları tarafından biz saz hediye edilmiştir. Kendisine hediye edilen bu saz ile kendi kendine çalışmaya başlamış ve şarkı sözleri yazarken aynı zamanda bestelemiştir.
Müzik çalışmalarında kendisini geliştiren sanatçı zaman içinde düğünlerde sahne almaya başlamıştır. Müziğe yatkınlığı ve yaratıcılığı ile kısa sürede namını duyuran sanatçı albüm çalışmalarına başlamıştır. Özkan Özcan’ın yardımı ile ilk albümü Hayatı Tespih Yapmışım ı 2013 yılında piyasaya süren sanatçı kısa sürede milyonlara ulaşmış, bir anda şöhret kapılarını aralamıştır. Hüseyin Kağıt – Hayatı tespih yapmışım bir dönem müzik dünyasının en çok dinlenenleri arasında yer almıştır. Ankara oyun havaları ve arabesk türünde seslendirdiği iki yüzden fazla şarkısı olan sanatçı büyük üne kavuşmuştur. Yakaladığı çıkış ile albüm çalışmalarına ara vermeden devam eden sanatçı, Celladım olmuş, Öbür dünyada sen yan, Deli deli, Çok kötüymüşsün, Amma batar amma çıkar, Böyle olsun istemezdim, Akıllı ol ve Alçak adlı albümlerini Türk müziğine kazandırmıştır. Ankara kazan biz kepçe adlı internet dizisinde oyunculuk ta yapmıştır. Birçok albümde yardım da bulunan sanatçı Ankaralı Devlerin canlı oturak alemi, Anılarla Reco Baba, Kurtlar sofrası, Sönmez Anadolu yıldızları gibi birçok albümde şarkı seslendirmiştir.
Çalışmalarına aralıksız devam eden başarılı sanatçı şarkı sözü ve beste yapmaktadır. Cihan Plak ve Aşk Müzik şirketleri ile albüm çalışmalarına devam etmektedir. Ülkenin birçok yerinde konserler veren sanatçı çeşitli mekanlarda da sahne almaktadır.


Hüseyin Kağıt – Hayatı Tespih Yapmışım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir