Hüseyin Bıçak – Canıma Can Kat

Sanatçı Hüseyin Bıçak 1 Ocak 1965 yılında Giresun’da dünyaya gelmiştir. Sanatçının Annesi Gümüşhane babası ise Trabzonludur. Sanatçının müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlamıştır. Sanatçı Hüseyin Bıçak lise eğitimine başlamış fakat lise eğitimini 15 yaşlarında yarım bırakarak okuldan ayrılmıştır. Sanatçı sonrasında Türk halk müziği şarkıları ve Karadeniz yöresine ait şarkılar seslendirmiş ve çalmıştır.
Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı 1987 yılında Oy Tombişim adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Yavaş yavaş tanınmaya başlayan sanatçı pek çok albüm daha yapıp piyasaya sürmeye devam etmiştir. Hüseyin Bıçak Albümlerinin bazılarını söyleyecek olursak 1991 yılında Oynayın uşaklar, 1992 yılında Seçmeler 1 yine aynı sene Sen Mi Verdin Bu Canı, 1993 yılında Ala Boncuk Gözlüm, 1994 yılında Saçın Sarı Sen Sarı, 1994 yılında Yüze Kayığım Yüze,1995yılında Sekreter Kız, 1996 yılında Sosyete güzeli, 1998 yılında Cilveli Kız 1999 yılında Adı Olsun Nebahat ve 2002 yılında Fındıklar Ocak Ocak adlı albümlerini piyasaya sürmüştür. Sanatçı 1995 yılında Sekreter kız adlı bir albüm yayınlamış ve o albümünün Sekreter kız adlı şarkısına bir klip çekmiştir. Fakat kadınlardan çok fazla tepki alan klibin yayınının durdurulma kararı alınmıştır. Hüseyin Bıçak – Canıma Can Kat adlı albümünü 2005 yılında piyasaya sürmüş ve bu albümü ile kendi çapında büyük bir ilgi görüp çıkış yakalamaya başlamıştır.
Çıkısının Ardından pek çok farklı yerde konser, dernek ve organizasyonlarda sahne alan sanatçı sevenleri ile bir araya gelmeye devam etmiştir. Ayrıca sanatçının şarkılarına pek çok klip çekilmiştir. Hüseyin Bıçak aynı zamanda evli ve üç çocuğu bulunmaktadır. Sanatçı Hüseyin Bıçak günümüzde sanat yaşantısına ve kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.


Hüseyin Bıçak – Canıma Can Kat mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir