Hüseyin Altın – Aşkın Bende Saklı

Sanatçı Hüseyin Altın 1 Nisan 1958 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Sesinin kalitesi ve güzelliği ile dönemin arabesk müziğinde önemli yer sahibi olacağı kariyerinin ilk adımlarını henüz çocuk yaşlar da atmıştır. Daha 14 yaşlarında sanatçı 1972 yılında ilk albümünü kendi adı ile çıkarmış ve Türkiye’nin ilk çocuk sanatçısı olarak tarihe geçmiştir. Birçok ünlü şarkının sahibi olarak günümüzde karşımıza çıkan sanatçı Hüseyin Altın ilk müzik şirketi ile anlaşmasını Seyhan Plak ile gerçekleştirmiştir.
Seyhan Plak ile çalışmaları ile beraber sanatçı 1972 yılında Maziye Gömdüm Seni ve Bana El Oldu adlı 45’liklerini doldurmuştur. Ardından Evren Plak ile çalışmalarına devam eden sanatçı 1974 yılında Beterin Beteri var, 1975 yılında Deli Gibi Sevdim Seni adlı 45likler ile çalışmalarına devam etmiştir. Daha sonra 1975 yılında Aşkın Bende Saklı adlı Longplay ile müzik severler ile buluşmuştur. Hüseyin Altın – Aşkın Bende Saklı albümü ile birlikte adını ülke genelinde duyurmayı başarmıştır. Bu yıllar içerisinde çıkarmış olduğu albümler içerisinde ki çalışmaları ile birlikte ülke genelinde arabesk müzik ile birlikte önemli sanatçılar arasında ismi sayılmaya başlamıştır. Bu süreç içerisinde birçok müzik şirketi ile birlikte Türk müzik tarihine sayısız eser kazandıran sanatçının, günümüz de hala birçok eseri birçok kişi tarafından bilinmekte ve sevilerek dinlenmektedir.
Müzik ile başarısının yanı sıra sanatçı Hüseyin Altın oyunculuk ile de bu başarıyı yakalamıştır. Birçok sinema filminde rol alarak oyunculuk yapan sanatçı başarılı bir performans ile dikkat çekmiştir. Evli ve 3 çocuk babası olan sanatçı ikamet ettiği evin balkonundan düşmesi sonucu ağır olarak yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştır. Kaldırıldığı hastanede 23 Temmuz 2016 yılında hayata gözlerini kapatmıştır.


Hüseyin Altın – Aşkın Bende Saklı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir