Hüner Coşkuner Sakın Dönme Geriye

Ülkemizde yer alan önemli klasik Türk müziği sanatçısı olarak incelenebilecek, değerli isimlerden bir tanesi de Hüner Coşkuner’dir. Hüner Coşkuner, klasik müzik kapsamında pek çok ustaca eseri ele almış olan, oldukça sevilen bir isim olarak değerlendirilebilir. Genel olarak hayatına bakıldığında ise 1 Nisan 1963 doğumlu olduğu görülmektedir. İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul’da alan Hüner Coşkuner, Üsküdar Cemiyeti’ne girişi ile birlikte kariyerine büyük bir birikimi eklemiş bulunmaktadır. Küçük yaşlarda sanat hayatına atılması ile birlikte burada yer alan değerli hocalarından büyük dersler almıştır. Aynı zamanda Lösemili Çocuklar Vakfı, Engelliler, Dünya Şizofrenliler Derneği gibi yerlerde gönüllü üyelikleri de bulunmaktadır. Oldukça sosyal yaşantısı iyi olan bir ses sanatçısıdır.
Müzik kariyerine bakıldığında ise ilk albümünü 1989 yılında çıkarttığı görülmektedir. 1989 senesinde Hüner Coşkuner Sakın Dönme Geriye adlı albümü piyasaya sürmüştür. Bu albüm Çaçan Plak tarafından çıkartılmıştır. Aynı zamanda ilk stüdyo albümüne de böylelikle imza atmış bulunmaktadır. Bu albümü ile birlikte zaten müzik dünyasında otoritesi bulunan Hüner Coşkuner’in, bu otoritesi ilk albümünden sonra bile oldukça arttığını söyleyebilmek mümkündür. Sanatçının ilk çıkardığı bu albümü aynı zamanda Hüner Coşkuner’in en başarılı albümlerinden bir tanesi olarak piyasada yer almaya devam etmektedir.
Hüner Coşkuner Sakın Dönme Geriye adlı albümü ile piyasaya çok hızlı bir şekilde giriş yapmıştır. Oldukça başarılı bu albümünün arkasından çeşitli albümlerini de sunmaya devam etmiştir. Bu albümlere bakıldığında Beni Sevmeni İstiyorum, Gidemezsin, Haydi Tut Ellerimi, Gidiyor ve Olamaz adlarında çeşitli albümler ile karşılaşılması mümkündür. İlk adımını Sakın Dönme Geriye ile atan Hüner Coşkuner aynı zamanda Türk Sanat Müziği’nin duayenleri arasında da kabul edilmektedir diyebilmek mümkündür.


Hüner Coşkuner Sakın Dönme Geriye mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir