Hüdai Aksu Size Ne Bundan

5 Şubat 1948 yılında Hüdai Aksu Bartın’da doğuştan görme engelli olarak dünyaya geldi. 1954 yılında eğitim almak için Ankara Körler Okulu’na kayıt oldu. İlkokul eğitimin hemen ardından Aksu sanat alanında eğitim almaya başladı. Ankara Körler Okul’undan mezun olmasının ardından İstanbul’a gelen sanatçı derneğin müzik ekibinde kendine bir yer buldu. Dernek ekibinin ardından sesinin beğeni toplaması ile Aksu kısa bir süre içerisinde gece mekanlarında sahne almaya başladı. Almış olduğu beğeni sayesinde Aksu ilk olarak 1973 yılında ilk kasetini çıkardı. Hüdai Aksu Size Ne Bundan şarkısı ile kısa bir süre içerisinde hızlı bir şekilde tanınmaya başladı. Çıkarmış olduğu kasetlerin gurbetçi vatandaşlarımız tarafından ilgi görmesi ile büyük bir dinleyici kitlesi oluştu.
Hüdai Aksu Size Ne Bundan şarkısı ile kazanmış olduğu ününe o dönemin teknoloji yetersizliği ile devam edemedi. Bunun yerine İstanbul Körler Okulu’nda iki yıl ud öğretiliği yaptı. Aksu’nun 4000’den fazla Türk sanat müziği eserini notasıyla bilmesi sayesinde kısa bir zaman içerisinde onun tombala torbası ününe kavuşmasına yardımcı oldu.
Hüdai Aksu’nun iş disiplini ise müzik hayatında en çok ilgi çekmekte olan konulardan biri olarak yer almıştır. 21 sene aynı yerde müzisyen olarak çalışması herkes tarafından hayret ile dönem bilinmekteydi. Uzun bir süre sahne içerisinde şarkı söyleyen sanatçının sadece programlarında 15 dakikalık kısa bir ara ile programlarına kaldığı yerden devam ettiği söylenmektedir. Herkes tarafından sevilmekte olan Aksu ailesi ve arkadaşları tarafından sevecen biri olarak anlatılmaktadır. Ölümü ise 10 Şubat 2009 tarihinde gerçekleşen Aksu’nun ölüm sebebi ise kalp yetmezliği olarak yer almaktadır. Büyük ustanın bilmediği veya çalamadığı Türk eserinin olduğu bilinmekte ve bu başarısı akıllarda yer almaktadır.


Hüdai Aksu Size Ne Bundan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir