Hilal Özdemir Gülüşüne Vurulmuşam

Hilal Özdemir, ülkemizde yer alan önemli Türk müzisyendir ve aynı zamanda bir Türk halk müziği sanatçısıdır. 20 Nisan 1971 senesinde doğmuştur. Doğum yeri İstanbul’dur. Şanını ise müzisyenliğinden almıştır. Aynı zamanda çalgılarda da vokal niteliği bulunmaktadır. Müzisyen ve şarkısı olan Hilal Özdemir, şanını ise 1994 senesinden bu yana günümüze kadar getirmeyi başarmıştır. Henüz daha gençlik yıllarında Türk halk müziği şarkılarına hayranlık duyarak bu şarkıları söylemeye başlamıştır. Bu sayede de sevenlerinin gönlüne taht kurmuştur.
Asıl tanınması ise organizatörlük görevinde bulunan Atilla Alpsakarya’dan gelmektedir. Hilal Özdemir’in fazla bir şarkısı aslında yoktur. Asıl ününü ise Hilal Özdemir Gülüşüne Vurulmuşam adlı parçasından yapmaktadır. Bu parça ile birlikte daha da tanınan Hilal Özdemir’in asıl tanınma durumu ise organizatör olan Atilla Alpsakarya sayesinde diyebilmek de mümkün olacaktır.
Atilla Sarpkaya Türk halk müziğinin önde gelen isimleri arasında yer alan Harika Avcı, Hüner Coşkuner, Nur Ertürk, Ayşe Tunalı gibi sanatçıların organizatörlüğünü üstlenmiş bir sanatçıdır. İlk çıkışını ise 1994 senesinde yapmıştır. Bu tarihte çıkarmış olduğu ‘’İrem Kız’’ albümü ile dönemin en iyi sanatçıları haline gelmiştir. Daha sonrasında da Hilal Özdemir Gülüşüne Vurulmuşam adlı parçayı seslendirerek, hayranlarının gönlünde taht kurmayı kısa bir sürede başarmış bir sanatçıdır. Bunun haricinde daha pek çok albümü de bulunmaktadır. Sanatçının 1994 yılından 2013 yılına kadar çıkardığı albümler mevcuttur. Bunlar İrem Kız albümü ile başlamıştır. Bunların haricinde Barışalım, Kanadım Değdi Sevdaya, Bu Bendeki Eski Yara, Merhaba, Yar Diline, Seni Kalbinden Öpüyorum şeklinde albümleri de mevcuttur. 2013 senesinde çıkartmış olduğu Seni Kalbinden Öpüyorum albümü aynı zamanda bir Maxi Single’dır. Bu albümü de oldukça beğenilen albümleri arasında yer almaktadır.


Hilal Özdemir Gülüşüne Vurulmuşam mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir