Hazal Sevdalım

Türkiye’deki önemli şarkıcılar arasında yer alan, Hazal ismi ile bilinen ve tam adı Hazal Özlem Yerşen olan bu kaliteli ses sanatçısı 27 Temmuz 1973 tarihinde doğdu. İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Siirtli olmakla birlikte ilk ve orta okul eğitimlerini, daha sonrasında da konservatuvar eğitimini İstanbul’da yaptı. Şarkıcılığının yanında profesyonel ve lisanslı bir şekilde aynı zamanda 12 yıl boyunca voleybol da oynadı. Konservatuvar eğitiminden sonra şarkıcılığa ilk adımını atan Hazal, ilk albümünü ise 1986 senesinde çıkarttı. 1986 senesinde çıkarttığı bu albümünün ismi ‘’Tatlı Dillim’’ albümüdür. Ancak asıl olarak Hazal Sevdalım adlı albümü ile piyasada ismini duyurmaya başladı. Bu albümünden sonra önünün oldukça açıldığını söyleyebilmek mümkündür.
Hazal Sevdalım adlı albümündeki şarkılar ile ünlü olmasında tabi ki gelişen teknolojinin de büyük bir önemi var. Sevdalım adlı albümü ile piyasaya 1995 senesinde damga vurdu. Bu albümünü Klip Müzik etiketiyle çıkarttı ve albümün aranjörlüğünü ise Bülent Özdemir gerçekleştirdi. Bu albümde aynı zamanda çok önemli söz yazarları ve bestecilerin de emeği bulunmaktadır. Bülent Özdemir, Seda Akay, Yıldız Tilbe, Bora Öztoprak, Ercan Saatçi, Toygar Işıklı bu önemli isimler arasında yer almaktadır. 1995 senesinde Sevdalım adlı albümünü çıkarttıktan sonra burada yer alan parçalarına klip de çekti.
Klip, aranjörün kaliteli ismi ve usta söz yazarı, besteciler ile çalışarak çıkarttığı bu Sevdalım adlı albümü sayesinde Türkiye’de daha da hızlı bir şekilde büyümesini gerçekleştirdi. Özellikle bu çıkarttığı albümden sonra yurt içinde pek çok merkezde oldukça fazla konser vermeye başladı. Hazal’ın Sevdalım adlı albümü sayesinde ses sanatçılığında bir dönüm noktası yaşadığını belirtebilmek de aslında mümkündür. Hazal’ın kariyerinde bu albümün çok büyük bir yeri bulunmaktadır.


Hazal Sevdalım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir