Hazal Selçuk – Su Yeşili

Hem tiyatro oyuncusu olan hem de Türk müzisyeni olan Hazal Selçuk on yedi ocak bin dokuz yüz yetmiş üç tarihinde Paris ülkesinde dünyaya gelmiştir. Hazal Selçuk tiyatro alanında ve müzisyenlik konusunda çok başarılı bir bayan olmuştur. Herkes tarafından da ayrıca büyük bir ilgi duyulurdu. Aynı zaman da sesi ile de tüm müzik sevenlerin gönlünde yer edinmiştir. Bu yüzden de albüm çıkarma hazırlıklarına başlamıştı. Hazal Selçuk on altı yaşında iken bir müzik grubu kurmuştur. İsminde Grup Pan olmuştur. Grup Pan ile de eurovision şarkı yarışmasına katılıp bana bana adlı şarkı ile ülkemizi teslim etmiştir.
Hazal Selçuk küçük yaşlarda müzikle ilgilenmeye başlaması ona çok büyük başarı katmıştır. Müzikle birlikte dansa da başlamıştır. Viyana tango dersleri almaya başladı. Ailesi de onun gibi tiyatro ile ilgiliydi. Babaannesi bir tiyatro sanatçısıydı. Bin dokuz yüz doksan sekiz tarihinde tiyatro ile alakalı eğitim almaya başladı. Sonrasında da yüksek lisans yaparak tiyatro eğitimini tamamlamıştır. Okulunda aynı zaman da tiyatro ile birlikte müzikal eğitimi de almıştır. Yurt dışında da üniversiteye devam etti. İki bin altı yılında ilk tiyatro oyunu oynayarak sahneye çıkmıştır. Oynadığı ilk oyunun adı doğu batı ve bir yağmur damlası idi.
Sonrasında da çeşitli tiyatro hikayelerinde yer aldı ve festivallere katıldı. Hazal Selçuk su yeşili adlı bir solo albüm çıkarmıştır. Su yeşili albümü çok satın alınmıştır. Müzik severlerin de bu albüm çok hoşuna gitmiştir. Hazal Selçuk hem yurt içinde ve hem de yurt dışında tiyatro oyununu oynamayı çok seviyordu. Özellikle de solo performans sergilemeyi de inanılmaz derecede seviyordur. Son iki bin dokuz yılında su yeşili albümünü çıkardı ve sonrasında başka bir albüm çıkarmadı.


Hazal Selçuk – Su Yeşili mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir