Hayko Cepkin – Sakin Olmam Lazım

Sanatçı Hayko Cepkin 11 Mart 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Yozgat Ermenisi olan sanatçı, eğitim hayatını Özel Getronagan Lisesinde tamamlaması ile birlikte Mimar Sinan Üniversitesi ile şan, solfej ve piyano dersleri almıştır. Müziğe ilgisi yüksek olan sanatçı daha sonra çeşitli yerler de piyano ve armoni dersleri ile çalışmalarına devam etmiştir. Bu yıllar ile beraber profesyonel olarak çalışmalarına devam eden sanatçı albüm çalışmalarına da bu yıllarda başlamıştır.
Profesyonel olarak müzik kariyerine başlaması ile birlikte sanatçı Hayko Cepkin albüm çalışmalarına da hız vermiştir. Bu çalışmaların sonucu 2005 yılında Sakin Olmam Lazım adlı albümü ile müzik severler ile buluşmuştur. Hayko Cepkin – Sakin Olmam Lazım albümü ile adını duyurmayı başarmış ve çıkış yakalamıştır. Bununla birlikte ikinci albümü Tanışma Bitti ismi ile 2007 yılında piyasaya sürmüş ve dinleyici kitlesini artırmayı başarmıştır. Başarıyı yakalaması ve ismini ülke genelinde duyurması ile beraber sanatçı 2010 yılında Sandık, 2012 yılında Aşkın Izdırabını ve 2016 yılında Beni Büyüten Şarkılar Vol 1 adı ile sevenlerinin huzuruna sunmuştur. Müziğe vermiş olduğu katkıları ile birlikte farklı bir hava katan sanatçı bu anlamda birçok kişi tarafından sevilerek dinlenmektedir.
Başarılı müzik kariyerinin yanı sıra sanatçı dizi ve filmler ile de sanat hayatına devam etmektedir. 2005 yılında Balans ve Manevra, 2008 yılında Çocuk ve 2012 yılında Acayip Hikayeler adlı filmler de almış olduğu rolleri başarılı performansı ile dikkat çekmiştir. Bunun yanı sıra birçok dizide de konuk oyuncu olarak yer almıştır. 3 Ağustos 2009 yılında yayınlanan Yakın Takip adlı bir program da Davut Güloğlu’nun sanatçıya yapmış olduğu hakaretleri sonucu mahkemelik olmuşlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir