Havva Karakaş Göçmen Kızı

Türk halk müziği şarkıcısı olan ve balkan türkülerinin yorumcusu olan Havva Karakaş 1950 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. 1981 yılında da Trt kanalında ses sanatçısı imtihanına katılmıştır. İmtihanda Havva Karakaş başarılı görülmüştür. Ardından Trt kanalında ses sanatçısı olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı zaman da İzmir radyosunda da sanatçılığı görevi yapmıştır. O yıllarda da Hasan karakaş ile dünya evine girmjiştir. Ayrıca Trt kanalında türk halk müziği ile rumeli türküsü de söylenmiştir.
Havva karakaş hakkında bilgiler almak için ve Havva karakaşın kim olduğu hakkında bilgiler almak için bu sayfadaki yazdığımız yazıyı okuyunuz. Havva karakaş şu an altmış beş yaşında olmaktadır. Çalışmış olduğu müzik şirketi ise pasaj müzik şirketidir. Yaptığı albümler hep balkan havası ağırlıklıdır. Şarkılarından bazıları ise iki bin on bir yılında ramı şeriben ve gçömen kızıdır. Havva karakaş kadife gibi sesiyle tüm şarkıların güçlü seslendirdi ve herkesin de ilgisini kazanmıştır. Kendisi ile birlikte tam altı kardeş olduğunu söylemiştir. Özel balkan orkestrası ile iki bin altıdan iki bin dokuz yılına kadar çok güzel şarkılar seslendirmiştir. Şarkılarına her zaman çok iyi hazırlanan ve şarkı söylemekten de çok keyif almaktadır.
En popüler şarkısı olan Havva Karakaş gçömen kızı ile ve ayrıca kan bana mari miyo ile şeribandır. Çok popüler olduğu için Havva karakaş müzik çalışmaları hep rumeli olarak yoğunlaştırmaya başlamıştır. Çok ilgi gördüğü için Ankara televizyonunda da balkan havası programında dört yıl boyunca sunuculuk görevini yapmıştır. Konserleri yurt içinde ve yurt dışında da olmuştur. Hatta çoğu kez balkan ülkelerinde de festivale de gitmiştir. Havva karakaş iki bin on sekiz tarihinde Trt kanalında artık emekli olmuştur. Ama hala sanat hayatını bırakmış değildir.


Havva Karakaş Göçmen Kızı mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir