Hasan Doğru – Tekel Savaşçısı Ahmet Abi

Sanatçı Ahmet Doğru 4 Nisan 1987 yılında Zonguldak iline bağlı Kozlu ilçesinde dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Ordulu olan sanatçının babası Davut Doğru’dur. Eğitim hayatı sürecinde lise yıllarının ardından bir tiyatro ekibi ile çalışan sanatçı bununla birlikte tiyatro sınavlarına da çalışmaya başlamıştır. Ardından katıldığı Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet konservatuarı bölümünü ilk denemesinde kazanması ile beraber bu bölümün ilk öğrencilerinden ve mezunlarından biri olmuştur. Üniversite yıllarında babasına yardımcı olmak adına eğitimi ile beraber lokantada da çalışmıştır.
Sanat ile ilgisi bilinen sanatçının ilk adını duyurmasına sebep olan konu, 2010 yılında tekel bayiinde kendisini bacağından yaralayan 4 kişiyi içki şişeleri ile kovalayan Ahmet Yılmaz’a yazmış olduğu şarkı sebep olmuştur. Görüntülerin güvenlik kamerasına yansıması ile beraber internette tıklanma rekorları kıran videoya şarkı yazan sanatçı bu sayede birçok kişi tarafından dinlenmiştir. Hasan Doğru – Tekel Savaşçısı Ahmet Abi adlı şarkısı internet üzerinden birçok kez dinlenmesi ile ülke genelinde adını duyurmayı başarmıştır. 2011 yılında Eskişehir’den bağımsız milletvekili adayı olan Ahmet Yılmaz için hazırlamış olduğu seçim şarkıları ile destek olmuştur. Ardından 2013 yılında O Ses Türkiye yarışmasına katılan sanatçı yarışmayı % 62 oy alarak kazanmayı başarmıştır. Yarışma süresince dikkatleri üzerine çeken sanatçı jürinin yanı sıra halkın da beğenisini kazanmıştır.
O Ses Türkiye yarışmasının ardından ilk albümünü hazırlayan sanatçı 2015 yılında Drama Köprüsü adlı albümü ile müzik severlerin beğenisine sunmuştur. Sanatçı Hasan Doğru müziğin yanı sıra oyunculuk kariyerine de ilk adımlarını atmıştır. TRT 1 de yayınlanan Filinta adlı dizide konuk oyuncu olarak yer alan sanatçı başarılı bir performans ile oyunculuk konusunda da deneyimini sergilemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir