Harun Kolçak – Beni Affet

Tam adı Harun Emin Kolçak olan sanatçı 15 Temmuz 1955 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarda müziğe ilgi duymasının sebebi olarak babasının da ünlü bir sanatçı olan Eşref Kolçak sayesinde geliştiği bilinmektedir. Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesinde devam ederken sanatçı aynı zamanda müzik çalışmalarında da bulunmuştur. Bu yıllarda bas gitar çalarak başlayan müzik hayatına babası Erkin Koray ile birlikte başlamıştır. Müziğe olan ilgisinden dolayı eğitim hayatını sonlandıran sanatçı eğitimlerini müzik üzerine kendini geliştirerek devam etmiştir.
1977 yılında babasının çıkarmış olduğu albümde basgitar çalarak ilk profesyonel müzik kariyerine adım atan sanatçı ardından askerlik görevini yerine getirmiştir. Askerlik dönüşü caz müziğe yönelen sanatçı birçok ünlü müzisyen ile çalışmalar yapmıştır. Ardından Onno Tunç orkestrasına katılan sanatçı bir yandan şarkı söylemeye de başlamıştır. Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile yapmış olduğu düetler ile Altın Güvercin Yarışması ve Akdeniz Müzik Yarışması adlı yarışmalar da ödüller almıştır. 1992 yılında Beni Affet adlı albümü Onno Tunç prodüktörlüğünde çıkarılmıştır. Harun Kolçak – Beni Affet albümü ile büyük ilgi görmüş ve çıkış yakalamıştır. Albüm içerisinde yer alan, Gir Kanıma adlı şarkısı ile patlama yaşayarak Türk pop müziğine adını yazdırmıştır. Albümde yer alan birçok şarkı kendi bestesi olan sanatçı bunun dışında birçok ünlü isme de besteleri ile yardımcı olmuştur.
Sanatçı birçok eseri ile Türk müziğine önemli katkıları bulunmaktadır. İlk albümünün ardından 1993 yılında En Büyük Aşk, 1995 yılında Yanımda Kal, 1998 yılında Teslim Oldum, 2000 yılında Yaşasın, 2006 yılında Müzisyen, 2012 yılında Yeniden Doğuyorum ve 2016 yılında Çeyrek Asır adlı albümleri ile sevenleri ile buluşmuştur.


Harun Kolçak – Beni Affet mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir