Hande Yener – Sen Yoluna Ben Yoluma

Gerçek adı Makbule Hande Özyener olan sanatçı 12 Ocak 1973 yılında İstanbul’ dünyaya gözlerini açmıştır. Aynı zamanda bir ablası olan sanatçı liseyi İstanbul’da bitirdi. Liseden mezun olduktan hemen sonra evlenen Makbule Hande Özyener’in çağın adında bir erkek evladı olmuştur. Evlendiğinde çalışmaya hayatına atılan Makbule Hande Özyener mağazada işe başlamıştır. Mağazada çalıştığı esnada Hülya Avşar ile tanışmıştır.
Hülya Avşar’ın desteği ve yardımı ile Sezen Aksuyla tanışan sanatçı 2 yıla yakın bir süre Sezen Aksu’nun vokalistliğini ve asistanlığını yapmıştır. Bu süre zarfında sezen konserlerinde ve albümlerinde vokal yapmıştır. Müzik konusunda eğitim almak isteyen sanatçı Erdem Siyavuşgil’den şan dersleri alarak kendini geliştirmiştir. Sanatçı sahne adı olarak Hande Yener ismini kullanmayı tercih etmiştir. Ardından televizyon programlarında şarkılar seslendiren sanatçı Antalya’da çeşitli barlarda belirli süre şarkılar seslendirmiştir. Antalya’nın hemen ardından İstanbul’a dönen sanatçı farklı mekanlarda şarkılar söylemeye devam etmiştir. 2000 yılında Senden İbaret adlı ilk albümüyle Türkiye’de Diskolarda farklı bir akım çıkarmayı başarmıştır. Hande Yener – Sen Yoluna Ben Yoluma adlı albümü ile büyük ilgi görmüş ve beğeni toplamıştır. Çıkış yapan albümün ardından çıkardığı albümler ise 2004 yılında Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor, 2006 yılında Apayrı, 2006 yılında Hande Maxi, 2007 yılında Nasıl Delirdim, 2008 yılında Hipnoz, 2009 yılında Hayrola 2010 yılında Hande’ye Neler Oluyor, 2010 yılında Hande’yle Yaz Bitmez ve 2011 yılında ise Teşekkürler albümüdür.
Başarılı performansıyla adını ülke genelinde duyuran sanatçı, ülkenin birçok yerinde konserler vermesi ile birlikte sevenleri ile buluşmaya devam ederken her geçen gün hayran kitlesini arttırmaya devam etmektedir. Almış olduğu birçok ödül ile başarılarını kanıtlamaya devam etmektedir.


Hande Yener – Sen Yoluna Ben Yoluma mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir