Haluk Tolga İlhan – Ervah- ı Ezelde

Sanatçı Haluk Tolga İlhan 1969 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen Erzurumlu olan sanatçı ailesinin Ankara’ya göç etmesi ile hayata burada gözlerini açmıştır. Çocukluğu doğduğu şehir Ankara’da geçmiştir. Eğitiminin ardından 1992 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinde opera dersleri almaya başlamıştır. Burada başlayan opera hayatına Bilkent Üniversitesi Opera ve Şan bölümünde devam ederek eğitim almıştır. 2002 yılında Bilkent Üniversitesi Opera Şan bölümünden başarı ile mezun olmuştur. 2010 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesine geçerek burada devam etmiştir.
Opera üzerine çalışmalar yapan sanatçı İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Saraydan Kız Kaçırma, Figaro’nun Düğünü, Yarasa, Şen Dul ve Sihirli Flüt operalarında başrol görevi almıştır. Bunun dışında müzik ile de ilgilenen sanatçı 2011 yılında Ali Ekber Kayış ile birlikte Grup Abdal adlı müzik grubunu kurmuşlardır. Grup ile birlikte albüm çalışmalarında bulunan sanatçı 2011 yılında Ervah-Ezelde adı ile ilk albümlerini piyasaya sürmüşlerdir. Müzik dünyasına ilk adını atan sanatçı adını böylelikle duyurmuştur. Haluk Tolga İlhan – Ervah-ı Ezelde dinleyiciler tarafından büyük beğeni kazanmıştır. İlk albüm ardından grup ile çeşitli anlaşmazlıklar sonucu yollarını ayıran sanatçı yoluna kendi devam etmiş ve 2013 yılında Çerğ-ı Aşk, 2015 yılında Hançere ve 2017 yılında Dara Duran adlı albümleri müzik severlerin huzuruna sunmuştur.
Sanatçı grup Abdal ile yaşadığı sorunlardan sonra ayrılmasının ardından grubun isim hakkını kendi üzerine alması ile bir süre sorunlar yaşanmış ve davalar açılmıştır. Üyelerden habersiz Türk Patent ve Marka Kurumu’na başvuran sanatçı grubun isim hakkını kendi üzerine tescil ettirmesi ile grup ile aralarında oluşan sorunlar ile bir süre gündemde kalmıştır. Müzik hayatına sanatçı devam etmektedir.


Haluk Tolga İlhan – Ervah- ı Ezelde mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir