Haluk Özkan – Vira Bismillah

Sanatçı Haluk Özkan 1965 yılında Kayseri’de hayata gözlerini açmıştır. İlkokul eğitimini Kayseri’de ortaokul eğitimini İzmir’de alan sanatçı daha sonra İzmir İktisat Fakültesini kazanarak eğitimine burada devam etmiştir. Daha sonra sınava girdiği İstanbul Devlet Opera ve Şan bölümünü birinci olarak kazanan sanatçı eğitimine burada devam etmiştir. Akademi Hayat Sinema Televizyon da Sinema bölümünde eğitim alan sanatçı ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Sanat Danışmanlığı görevini yerine getirmiştir.
Konservatuar eğitimi aldığı yıllarda Ergüder Yoldaş, Sezer Bağcan ve Niyafu Tayson ile tanışan sanatçı bu isimler ile çalışmalar da bulunmuştur. Ergüder Yoldaş’ın yardımları ile Vira Bismillah albümünü piyasaya sürmüştür. Haluk Özkan – Vira Bismillah ile adını duyurmayı başaran sanatçı daha sonra birçok çalışma ile kariyerine devam etmiştir. TRT’de yayınlanan Yeşil Miras isimli dizide 13 bölümde rol almıştır. Aziz Nesin’in Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz adlı oyununda rol alan sanatçı bu oyunda 5 farklı karakteri canlandırmıştır. 12 Eylül darbesinde henüz 14 yaşında hapse giren sanatçı işkence görmüştür. Sanatçı Dost Dost ile Kavga, İdam Gecesi, Büyük Firar, Deli Sevda, Yalan Dünya, Eyvah, Ateşlere Yürüyorum, Mutlu Aşk Yoktur, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Yıkılma, Memleket ve Sevdaya Dair, Teskeremden Evvel Vurdular Beni, Beton Duvar ve Yola Zararsın adlı albümleri ile kariyerine devam etmiştir.
Sanatçı Haluk Özkan çıkarmış oldukları albümler ile birlikte Türkiye ve yurt dışında birçok konserler vererek sevenleri ile buluşmuştur. Sinema filmlerinde yazmış olduğu film müzikleri ile yer alan sanatçı birçok kurumun kurumsal müziklerini de yapmıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapan sanatçının röportajları da gazetelerde yayınlanmıştır. Birçok sanatçının yayınlanan kliplerinde yönetmenlik yapan sanatçının son albümü Yola Zararsın 2016 yılında sevenleri ile buluşmuştur.


Haluk Özkan – Vira Bismillah mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir