Haluk Levent – Yollarda

Gerçek adı Haluk Acil olan sanatçı26 Kasım 1968 yılında Adana iline bağlı Yüreğir ilçesinde ki Yamaçlı mahallesinde dünyaya gelmiştir. Sabancı ilköğretim okulu ve Adana Atatürk Lisesinde eğitimlerini tamamlamasının ardından birçok üniversiteyi kazanarak başlamasına rağmen eğitimine istikrarlı bir şekilde devam edememiştir. Bunda ailesinin maddi sorunları da önemli rol almıştır. Üniversite hayatı sürecinde bir dönem ticaret ile de uğraşan sanatçı başarılı olamamıştır. Bunun ardından kendini yollara veren sanatçı birçok şehirler de dolaşarak şarkılar söylemiştir. Buradan 1992 yılında İstanbul’a gelen sanatçı burada birçok barlarda çalışmıştır.
1990 yılında yollarda başladığı albüm çalışmalarına İstanbul’da devam eden sanatçı 1993 yılında Yollarda adı ile piyasaya sürmüştür. Anadolu Rock müziğinin ikinci yükselişi olarak bilinen bu dönemde önemli katkı sağlayan sanatçı beklenmedik bir çıkış yakalamış ve 200bini aşkın satış yapmıştır. Haluk Levent – Yollarda büyük bir başarı yakalamış ve Türkiye müzik piyasasında açılan bu kulvar ile milyonları peşinden koşturmuştur. Ardından 1995 yılında Bir gece vakti adlı albümü ile milyonlar satan sanatçı 1996 yılında Arkadaş adlı albümü ile müzik çalışmalarına ve yükselişine devam etmiştir. Ardından 1997 yılında ceza evine giren sanatçı 9 ay kadar içeride kalmış ve bu süreçte yazmış olduğu şarkıları Mektup adı ile albüm yapmıştır. Sanatçı daha sonra Yine Ayrılık, www.leyla.com, Kral Çıplak, Bir Erkeğin Günlüğü, Aç Pencereni, Annemin Türküleri, Akşam Üstü, Karagöz ve Hacivat ve son olarak Dostane albümleri ile müzik marketlerde yer almıştır.
Toplam da binlerce konser ile sevenleri ile buluşan sanatçı 1999 depreminde bizzat deprem bölgelerinde bulunmuş ve çadırları kendi elleri ile kurmuştur. Bu bölgeler de birçok konser ile bölgeye destek olmuştur. Onlarca çevre davasında yer alan sanatçı birçok yardım kuruluşunda da etkili olmuştur.


Haluk Levent – Yollarda mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir