Halil Sezai – İsyan

Gerçek adı Halil Sezai Paracıkoğlu olan sanatçı 16 Ağustos 1979 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup soyadını da buradan almaktadır. çocukluğu ve ilk eğitim yılları Eskişehir’de geçen sanatçı lise eğitimini Eskişehir Atatürk Lisesinde tamamlamasının ardından Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazanarak eğitimine burada devam etmiştir. 2003 yılında buradan başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Ardından filmlerde çeşitli roller alarak ekran karşısında çıkmaya başlamıştır.
Birçok filmde çeşitli roller ile sanat dünyasına adım atan sanatçı bu sıra da müzik içinde çalışmalar da bulunmaktadır. albüm çalışmaları da yürüten sanatçı uzun çalışmaları sonucu 2011 yılında Seni Beklerken adlı albümü ile müzik severlerin huzuruna sunmuştur. Başarılı rollerin yanı sıra bu albüm ile birlikte başarılarına bu alanı da böylelikle eklemiştir. Özellikle albümde yer alan İsyan parçası büyük beğeni toplamıştır. Halil Sezai – İsyan tüm ülkede severek dinlenmiş bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Albüm ile aynı yıl çıkan İncir Reçeli adlı sinema filminde bu şarkıyı seslendiren sanatçı filmin konusundan dolayı büyük beğeni toplamasının yanı sıra şarkı ile de büyük bir çıkış yakalamıştır. Ardından sanatçı 2012 yılında Seni Beklemek, 2013 yılında Ey Aşk ve 2015 yılında Ervah-ı Ezelden adlı albümleri ile müzik severler ile buluşmuştur.
Sanat hayatına sinema ile başlayan sanatçı birçok filmde rol ve başroller ile ekranların karşısına çıkmıştır. Başarılı kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülmüştür. 2012 yılında İsyan şarkısı ile Kral TV Müzik Ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülüne layık görülmüştür. Sevenleri ile birçok konser ile bir araya gelen sanatçı hayatına devam etmektedir. Sanatçının Cenk ve Duygu adında iki kardeşi daha vardır.


Halil Sezai – İsyan mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir