Hakan Peker Bir Efsane

Ülkemizin en ünlü sanatçılarından ve çok yönlü sanatçılarından bir tanesi olarak Hakan Peker isminin incelenmesi gerekmektedir. Hakan Peker 5 Şubat 1961 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş olan bir sanatçıdır. Türk dansçı, şarkı yazarı, şarkıcı ve müzik yapımcısı gibi çok yönlü görevleri bulunmaktadır. 1981 senesinden günümüze kadar parlayan yıldızı sürmektedir. Yüksel Müzik, Minerva Müzik, Peker Müzik, Öztoprak Müzik gibi çeşitli müzik şirketleri ile çalışmaları bulunmuştur.
Hakan Peker sanat hayatına ilk olarak Seyyal Taner ve Deniz Erkanat’ın dansçısı larak başlamıştır ve 1981 senesinde Türkiye Dans Yarışması’nda birinci olarak sanat hayatının parlamasını net bir şekilde gerçekleştirmiştir. TRT’nin eğlence programlarında sahne aldıktan sonra ilk olarak albümünü ise 1989 senesinde çıkarmıştır. Hakan Peker Bir Efsane ismi ile çıkarmış olduğu bu ilk albümü ile birlikte, dansçılığının yanında bir de ses sanatçılığını piyasaya sürmüş ve milyonlar tarafından beğenisi kazanılan bir isim haline gelmiştir. Hakan Peker Bir Efsane adlı albümü ile yine albüm ismindeki şarkısı ile yılın hit şarkısını almıştır. Daha sonrasında da 1990 yılında hemen Camdan Cama adlı albümünü çıkarmıştır ve işte bu dönemde de istediği başarının büyük çoğunluğuna erişmiş olmaktadır. Pop müziğin haricinde özellikle 2001 yılında çıkarmış olduğu Canım İstedi adlı albümü ile, Türk sanat müziği eserlerini de güçlü sesi ile seslendirebildiğini göstermiştir.
Hakan Peker 2016 senesine kadar albüm çıkarmaya devam etmiştir. Son olarak ise Haziran 2017 tarihlerinde tekli şarkısı olan Bir Yuva Kuramadık adlı parçasını piyasaya sürmüştür. Bunun haricinde Canım İstedi, İlla ki, Gece Gözlüm, Yak Beni adlı albümleri de Hakan Peker’in başarılı ve ün sahibi bir ses sanatçısı olmasında oldukça yardımcı olan albümleri arasında incelenebilir.


Hakan Peker Bir Efsane mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir