Hakan Altun – Hani Bekleyecektin

Gerçek adı Hakan Recep Altun olarak bilinen ünlü sanatçı 13 Ağustos 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Meral Altun ve eski futbolcu Arap Hasan lakabı ile bilinen Hasan Altun’un oğlu olarak dünyaya gelmiştir. İlkokulu tamamlamasının ardından ünlü sanatçı müziğe olan ilgisi ile Türk Musikisi Devlet konservatuarına girmiştir. Ardından başarılı bir şekilde burada ki eğitimini tamamlayan sanatçı İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal bilimler dalında master yapmıştır. Eğitiminin ardından 1992 yılında Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çalan sanatçı 1996 yılında buradan ayrılmıştır. 1998 yılında Ankara’da askerlik görevini yerine getirmiştir.
Askerden gelmesi ile albüm çalışmalarına başlayan sanatçı ilk albümünü 1998 Aralık ayında Hakan adı ile piyasaya sürmüştür. Bu albümünde yer alan Hani Bekleyecektin şarkısı ile çıkış yakalayan sanatçı adını duyurmaya başlamıştır. Hakan Altun – Hani Bekleyecektin şarkısı tüm ülkede çalınmaya başlanmış ve büyük beğeni toplamıştır. Ardından 2000 yılında Ağlamak yok yüreğim adlı ikinci albümü ile başarısına devam etmiş ve büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur. 2002 yılında 3. Albümü Bir aşkın öyküsü piyasaya sürülmüştür. Bu albümde birçok şarkı büyük beğeni toplamış ve uzun yıllar dillerden düşmemiştir. Albümde yer alan 4 şarkıya klip çekilmiş, müzik kanallarında sıkça çalınmıştır. Ünü ülke genelinde yayılan ve büyük bir hayran kitlesi oluşan sanatçı daha sonra birçok albüm çalışması ile türk müziğine katkı da bulunmuştur. Son olarak 2015 yılında Aşk lütfen Gel adlı albümü ile sevenleri ile kavuşan sanatçı müzik dünyasında yerini kaybetmemiştir.
Ünlü sanatçı Hakan Altun sanat kariyeri boyunca birçok eser ile sevenleri ile kavuşmuş, ülke genelinde birçok konser vermiştir. Türk müziğine katmış olduğu eserler ile sayısız ödüle layık görülen sanatçı sanat hayatına devam etmektedir.


Hakan Altun – Hani Bekleyecektin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir