Hadise – Aşk Kaç Beden Giyer

Ünlü Şarkıcı Hadise 200 Bin TL’lik Dava İle Karşı Karşıya

Hadise ve ünlü şarkısı Aşk Kaç Beden Giyer’in bestecisi arasındaki anlaşmazlık büyüyor. Aşk Kaç Beden Giyer şarkısının bestecisi olan Ender Gündüzlü Hadise’ye dava açmıştı. Şarkısının Hadise’nin yer aldığı reklamlarda izinsiz olarak kullanıldığını öne süren Ender Gündüzlü, hem reklamın sahibi olan markaya hem de Hadise’ye dava açmıştı. Toplamda 200 bin TL olarak açılan dava henüz sonlanmadı.

Hadise 200 Bin TL ‘lik davayla karşı karşıya kaldı. Ünlü şarkıcının Aşk Kaç Beden Giyer adlı parçasının bestecisi, kendisinden izinsiz kullandıldığı gerekçesiyle Hadiseye dava açtı. Ayrıca izinsiz kullanıldığı belirtilen reklam firması için de dava açan Ender Gündüzlü, 200 bin TL talep ediyor. Dava dosyasında yer alan çelişkili raporlar sebebiyle dava henüz sonlanmadı. 4. kez bilirkişiye giden davada mahkeme heyeti son gelecek rapor doğrultusunda karar verecek. Dava Açan Ender Gündüzlü, Hadise’ye parçanın internette veya reklam müziği olarak kullanılması konusunda herhangi bir izin vermediğini açıkladı. Buna rağmen parçanın tv reklamlarında ve söz konusu firmanın web sitesinde kullanılarak izin vermediği halde kullanıldığını belirtti. Bunun için de hem Hadise’den hem de şirketten tazminat talep etti.

Buna karşı bir açıklama yapan firma ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, eserin tv reklamında reklam filmi olarak yer almadığını belirtti. Bununla birlikte internet sitesinde de eserin olmadığını açıklayan firma, reklam sloganı olarakta kullanılmadığını belirtti. Ayrıca imzalanan sözleşmede eserin hak sahibi olarak Hadise Açıkgöz ‘ün göründüğünü açıkladı. İddialar karşısında açıklamalarda bulunan Hadise’de parçanın reklamlarda kullanılmadığını öne sürerek, şarkıyla alakalı videoların yüklenmesinin kendisiyle alakasız bir durum olduğunu belirtti. Son duruşmada çelişkili raporlar olduğuna kanaat getiren mahkeme, dördüncü kez dosyanın bilirkişiye gitmesine karar verdi. Son raporun ardından ise mahkemenin dava hakkında karara varması bekleniyor.

 

 


Hadise – Aşk Kaç Beden Giyer mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir