Güvenç Dağüstün – Evde Yoklar

Ünlü Türk opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, 1978 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Devlet konservatuarında dönemin ünlü tenoru Pekin Kırgız ile çalışmaya başlamış eğitim almıştır. Ankara Devlet Operasının açmış olduğu sınava katılan sanatçı başarılı olarak bu kuruma katılan en genç sanatçı ünvanını kazanmıştır. Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nin açtığı sınavı kazanan sanatçı Ankara Devlet operasındaki görevinden ayrılarak Viyana’ya yerleşmiş ve burada çalışmalarına devam etmişir. İzmir Devlet Operasına misafir sanatçı olarak katılmış, Aşk iksiri adlı operada ilk başrolü Belcore yi seslendirmiştir. Yunan besteci Perikles Liakakis ile Çizmeli Kedi adlı operasında başrol ile bu eserin dünya genelinde ilk defa seslendirilişinin solistlerinden biri olmuştur.
Yolları Sertap Erener ile kesişen sanatçı birlikte çalışmalarını sürdürmüş ve ortak projeleri olan Turco-Latino Cennection adlı caz konserleri büyük beğeni toplamıştır. Birçok sanat merkezlerinde Fazıl Say, Genco Erkal ve Sertap Erener ile birlikte Fazıl Say’a ait olan Nazım adlı eserini seslendirmiştir. 2006 yılında Bana mastikayı çalsana adlımüzikal projede oynayan sanatçı 2007 yılında İstanbul bir dava adlı oyunda yer almıştır. Çağan Irmak çalışması olan Ulak adlı sinema filminde ilk oyunculuk çalışmasını yapmıştır. 2012 yılında Evde yoklar adlı solo albümünü piyasaya sürmüştür. Güvenç Dağüstün – Evde yoklar büyük beğeni kazanmış herkes tarafından dinlenmiştir. İsmini Metin Altıok’un şiirinden alan albümde dokuz şarkı yer almıştır.
Birsen Tezer ile birlikte seslendirilen Sevdanın yolları adlı şarkı albümde yer alan iki düetten biridir. 2015 yılında yine Birsen Tezer ile Sonu güzel adlı albümü çıkarmışlardır. Söz ve besteleri sanatçıya ait olan albüm dijital ortamda satışa çıkarılmış büyük ilgi görmüştür. Sanatçı müzik çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.


Güvenç Dağüstün – Evde Yoklar mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir