Güngör Bayrak Benim Adım Güngör Bayrak

Güngör Bayrak hayata gözlerini 27 Şubat 1954 yılında Konya’nın Elmasun köyünde gözlerini açtı. Sanatçının asıl ismi ise kayıtlar Şerife Bayrak olarak yer almaktadır. Doğumunun üzerinden 3 ay geçmesinin ardından Bayrak başka bir aileye evlatlık olarak verilmiştir. Evlat alan aile şuan ki ismini ona vererek ismini Güngör olarak değiştirmiştir. Bayrak 13 yaşına geldiğinde biyolojik annesi ve babası bularak tekrardan yanına almıştır. Öğrenim hayatında ise Ankara Hacettepe Üniversitesinde devam ederek 2 yıl okuduktan sonra bırakmıştır. Sanatçımızın serüveni bundan sonra başlamaktadır.
Güngör Bayrak 17 yaşına geldiğinde Hilton Oteline başvurmuştur. 18 yaşına geldiğinde otel onu kadrosuna alarak işe almıştır. Bunun sonrasında Vakko’nun mankenlik yarışmasına katılmaktadır. Bu yarışma ile Vitalo Hakko onu defilesine çıkarmıştır. Defile sonrasında ise tiyatroya yönelmiştir. Tiyatroda zaman harcamasının ardından ise Erkan Özerman’ın teklifi ile şarkıcılığa ilk adımını atmıştır. Şarkıcılık sonrasında birçok sinema ve dizi yapımında yer alan sanatçımızın hafızalarda kalan şarkısı ise Güngör Bayrak Benim Adım Güngör Bayrak olarak hafızalara kazınmıştır.
Güngör Bayrak Benim Adım Güngör Bayrak şarkısı ile halen hatırlanmaktadır. Sanatçının bunun beraberinde sinema alanında ise 1980 yılında almış olduğu en iyi kadın oyuncu ödülü bulunmaktadır. Bunun beraberinde sinema alanında ise en bilinin filmlerinden biri ise Benim Adım Feridun olarak bilinmektedir. Yakın zamanda son olarak ise onu 2016 yılında Girdap dizisi ile ekranlarda gördük. Ünlü sanatçının müzik alanında ise sadece iki albümü yer almaktadır. 1988 yılında çıkarmış olduğu Telefonumu Bekle ve 1992 yılında çıkarmış olduğu Leydi Şerife olarak iki ayrı albümü bulunmaktadır. Müzikten daha çok sinema ve dizi sektöründe ismine ve yüzüne aşina olduğumuz bir sanatçı olarak yaşamını sürdürmektedir.


Güngör Bayrak Benim Adım Güngör Bayrak mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir