Gülsüm Kamu Sensiz Olmuyor

Diğer adı ile Mine Gülsüm olarak tanınan Gülsüm Kamu 1944 yılında Trabzon / Sürmene de dünyaya gelmiş değerli bir Türk sanatçısıdır. 74 yaşında olan sanatçımız hayatının her yerine sanat ile ilgili bir şeyleri doldurmayı başarmış Türk tarihinin sayılı değerlerinden biri olarak bilinmektedir. Tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğu yanında kısa bir süre müzik ile de ilgilenen değerli sanatçı bu konuda ısrar etmeme kararı alarak hayatına sanatın diğer alanlarında ki çalışmaları ile devam etmiştir.
Doğduğu zaman ona ismini vere şair amcası Kemalettin Kamu ile sanatın içinde küçük yaşlarda yol almaya başlayan sanatçı, aynı zaman da Yıldız Kenter ile komşuluk yapmış ve kendisinden ilk eğitimlerini alarak 1964 yılı itibari ile ilk defa bir oyunda rol almıştır. Rol aldığı oyun adı Nalınlar olup, başrolden SES tiyatrosunda sahne almıştır. 1968 yılına kadar Kenterler ile birlikte çalışan Kamu sonraları Gülruz Sururi ve sonrasında Ankara Meydan Sahnesi bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Tülay Germen’in değerli eşi Erdem Buri’nin teşfik etmesi ile şarkıcılık alanında tecrübeleri olmuştur.
9 yıl süren ses sanatçılığı ardından Kamu sinema ve dizi filmlerde de ayrıca tecrübeler edinmiş bir sanatçımızdır. Ilk evliliğini İranlı oyuncu olan Cihangir Gaffari ile yapan Kamu ilk eşinden ayrılığının ardından tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’ye dönüş sonrasında kendi adına kurduğu Kamu Tiyatrosu iflas yaşamasının ardından butik işleterek, terzilik yapmıştır. Geçen bir zamandan sonra tekrar Kent Oyuncuları topluluğuna katılan Gülsüm Kamu Sensiz Olmuyor ile kalplere taht kurmuş değerli sanatçılarımızdan biridir. Kent Oyuncuları içinde uzun süreler boyunca sanat yapan Gülsüm Kamu diğer evliliğini Müşfik Kenter ile yapmış olup, kısa süre sonra boşanmışlardır.


Gülsüm Kamu Sensiz Olmuyor mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir