Gülseren Yıldırım Rimi Rimi Ley

1973 yılında istanbul da dünyaya gelen sanatçı Türk / Fransız şarkıcı olarak bilinmektedir. 1980 ylı itibar ile aiesi ile birlikte Fransa da yaşamaya başlayan Gülseren, şarkı söylemeye, darbuka çalmaya ve müziğe duyduğu ilgiyi eline geçen her fırsatta sunmuş ve daha o günlerden bu alanda büyük işlere imza atacağının mesajlarını vermeye başlamıştır. Rais Türkoloi eğitimi alan ve okuduğu sırada aynı zamanda Konservatuar Hector Berlioz da lirik şan eğitimi almaya devam ederek müzik hayatına akademik olarak bir yön vermeye başlamış oldu. Kul yıllarından bu yana farklı müzik grupları içinde aktif rol alan Gülseren çeşitli konser ve turnelerde solist olarak ayrıca sahne almıştır.
1998 yılı içinde Fransız Cazz Klübü Les Trois Mailletz de çalışmaya başlamış ve Fransa’nın ardından Avrupa Ülkelerinde kendi orkestrası ile sahneler almaya başlayan Gülseren konserler vererek sesini Avrupa ülkelerinin çoğunda duyurmaya başarmıştır. Kendi beste çalışmaları olduğunu bildiğimiz Gülseren kendi bestelerinin dışında Fransızca, İspanyolca, Yugoslavca, Arapça, Macarca, Yunanca, Rumence, şarkılar da söyleyebilen sayılı sanatçılardan olmayı başarmış bir sanatçıdır.
Yıldırım kendi adını taşıyan albümünü solo olarak 2001 yılında ilk defa çıkarmıştır ve başarı burada da hemen gelmiştir. Fransa’nın “ en iyi self / productuon “ olarak seçilmiştir. Müzik yaşamı dışında Filmlerde de ayrıca roller alan ve başarılara imza atan Gülseren ilk film deneyimini 2001 yılında gerçekleştirmiştir. 2005 yılında Gülseren Yıldırım Rimi Rimi Ley olarak hatırlayacağımız bir baka başarıya imza ata Yıldırım TRT tarafından düzenlenen 50. Eurovision Şarkı Yarışmasının Ulusal Elemeleri içinde 1. olmuştur. Büyük finalde 13. Olan Gülseren yarışmanın hemen ardından Türkiye’ye yerleşme kararı alan bir sanatçımızdır.


Gülseren Yıldırım Rimi Rimi Ley mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir