Güliz Ayla Olmazsan Olmaz

Güliz Ayla, ülkemizde yer alan önemli ses sanatçıları arasındadır. Henüz genç bir isim olmasına rağmen kısa sürede ismini duyurmuştur. Güliz Ayla, 27 Nisan 1988 tarihinde gözlerini hayata Samsun’da açmıştır. Henüz daha 10 yaşındayken, sanat hayatına giriş yapmıştır. Güliz Ayla’nın 1998 senesinde iki yıllık olan Belediye Konservatuvarı Tiyatro ve Drama Bölümü’ne girdiği bilinmektedir. Aynı zamanda yine bu yıllarda çeşitli orkestralarda solistlik ve koroistlik çalışmaları da bulunmaktadır. Güliz Ayla’nın asıl müzik hayatına başlangıcı ise 2006 senesinde başlamıştır.
2006 senesinde bir gruba dahil olmuştur ve müzik hayatına başka bir renk katmıştır. Bu grubun ismi Adelaide grubudur. Bu grup ile katıldığı Rock’n Dark Express Rock Müzik Yarışması’nda ise birinci olmasıyla birlikte şanı daha da artmıştır. Daha sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Batı Müziği bölümünü kazandı ve burada okudu. En çok tutan parçası ise Güliz Ayla Olmazsan Olmaz parçası oldu. Çıkaracağı albümden önce single olarak bu parçasını çıkardı.
Güliz Ayla Olmazsan Olmaz adlı single’ı tam olarak 16 Nisan 2015’te çıkardı. Albümden önce bu single’ı çıkarması ilginç gibi görülse de, parçanın oldukça patlaması ile sevenlerinin sayısı da arttı. Güliz Ayla’nın ilk olarak ülkemizde ses sanatçılığı olarak patladığı parçanın bu parça olduğunu savunabilmek mümkündür. Güliz Ayla’nın bu parçası aynı zamanda dönemde baharın bir türlü gelmemesine nazaran da çıkartılmış bir parçadır. Güliz Ayla içerisindeki enerjinin bir şekilde dışarıya vurulmasının gerektiğini belirtmiş ve bu single’ın çıkartılma amacının da bu olduğunu söylemiştir. Müzik siteleri arasında ünlü bir isim olan Youtube’da bu şarkı toplamda 95 milyon izlenme yaparak Güliz Ayla’nın kariyerinde rekor bir performans olarak nitelendirilebilmektedir.


Güliz Ayla Olmazsan Olmaz mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir