Gülistan Okan Kanım Kaynadı Sana

Gülistan Okan, Türkiye’de doğan ve büyüyen ünlü bir şarkıcı ve sinema oyuncusudur. Gülistan Okan dünyaya gözlerini 8 Ocak 1963 tarihinde İzmir’de açmıştır. Gerçekte ise soy ismi farklıdır. Aslında asıl ismi Gülistan Hoşkan’dır. Gülistan Okan, doğduğu tarihten itibaren kendini müzik yaşantısına adayan ve kısa süre içerisinde plaklarını çıkartmaya başlayan bir sanatçıdır. Dönemin en ünlü sanatçıları arasında da incelenebilir. Gülistan Okan, ilk 45’lik plağını ise henüz daha 7 yaşındayken, 1970 senesinde çıkartmıştır.
Gülistan Okan’ın çıkarttığı plaklarındaki şarkıları oldukça dönemin nesli tarafından beğenilmiştir ve kısa sürede ün sahibi olmaya başlamıştır. İlk 45’likplağı ise 1970 yılında ‘’Sevgilimsin Canımsın’’ ve ‘’Öl Diyorsan Öleyim’’ adları ile piyasaya sürmüştür. Daha çıkardığı ilk 45’liklerde bile isminden oldukça söz ettirmeyi başarmış bir usta sanatçıdır. En çok sevilen parçası ise ‘’Kanım Kaynadı Sana’’ adlı parçasıdır. Gülistan Okan Kanım Kaynadı Sana adlı parçasını çıkarttıktan sonra müzik kariyerinde çok hızlı bir şekilde parlamış olan bir sanatçıdır. Bu parçasından sonra pek çok kesim tarafından duyulmuştur ve beğeniye sahip olmuştur.
Kanım Kaynadı Sana adlı şarkısını 1976 senesinde çıkartmıştır. Henüz daha 13 yaşındayken çıkarttığı bu parça, onun müzik hayatındaki dönüm noktası oldu da diyebilmek mümkündür. Gülistan Okan Kanım Kaynadı Sana adlı parçası aslen Selami Şahin imzalı bir parçadır. Vermiş olduğu ezgi ve güfte ile parçaya daha farklı bir anlam ve yorum katan Gülistan Okan, böylelikle hayranlarının sayısını daha da arttırmıştır. Bu şarkının sözlerini Meral Zeren yazmıştır ve Selami Şahin de müziğini yapmıştır. Bunun yanında yine 1970’li yılların önemli sinema oyuncuları arasında da yer alır. Ancak genel olarak ismi yapmış olduğu müzikler ile anılmaktadır.


Gülistan Okan Kanım Kaynadı Sana mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir