Gülçin Ergül Bir Tanecik Aşkım

Otuz ekim bin dokuz yüz seksen beş tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Gülçin sekiz yaşında iken güzel sanatlarda piyano eğitimi almaya başlamıştır. Bununla birlikte de opera çocuk kadrosunda da bulunmuştu. Üniversiteyi güzel sanatlar akademisinde devlet konservatuvarında okumuştur. Orta okulda iken baleye de başlamıştır. Prens kül kedisi kral ve midasın kulakları oyunlarında dansçı olarak yer almıştı. Lisans almak için de modern dans bölümüne geçmiştir. Hayalinde kız grubu kurmak vardı. O yıllarda Eren bakıcı yasemin yürük ve cemre kemer ile tanışmıştı. Grubu ile iki bin beş tarihinde gerçekleştirdiler. İki bin altı yılında da grubu ile reklamda yer aldılar.
Hatta iki bin yedi tarihinde hepsi 1 adlı dizide de yer aldılar. Gülçin iki bin dokuz tarihinde bir jenerik müzik seslendirmiştir. Gülçin grubu ile üç albüm çıkarmıştır. İki bin dokuz tarihinde de kurduğu hepsi grubundan ayrılmıştır. Ayrılma nedeni artık sola olarak devam etmek istemedi. Sonrasında da Avrupa müzik ile anlattı. İki bin on bir tarihinde Gülçinin ilk solo albümü çıkmıştır. Gülçinin çoğu albümlerinin şarkılarını kendi yazmıştı. İki bin on ve iki bin on üç yılında bir dergide kapak kızı olmuştur. Gülçinin çektiği albümlerdeki şarkılar hep TTNET müzikte çok tıklanan olmuştur. Aynı zaman da iki bin on üç yılında star tv de jenerik müzik yaptı.
Yeni yapacağı albümlerini Temel zümrüt iskender yalın ve süleyman yüksel ile çalışmak istiyordu. İki bin on beş tarihinde Gülçin bir tanecik aşkım adlı albüm single çıkardı. Klibi çok dikkat çekti ve şarkısı da çok ses getirmiştir. Yeni albümünü iskendere ait olduğunu söyledi. Bu albüm çok güzel ve iki bin altı tarihinde piyasada çıkmıştır. Gülçin Ergül hakkında bilmediğiniz bir konu varsa ve Gülçin Ergülün kim olduğunu öğrenmek için bu yazımızı okuyunuz.


Gülçin Ergül Bir Tanecik Aşkım mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir