Güçlü Soydemir – Adı Sevda

23 Ağustos 1979 yılında İstanbul’da hayatını gözlerini açmıştır. Babası Erzincanlı olduğu için aslen Erzincanlıdır. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan sanatçı, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Lise eğitiminin ardından babasının yanında çalışmaya başlayan sanatçı aynı zamanda şarkı çalışmalarında bulunmuş ve söz yazarlığı yapmıştır. Uğur Bayar ile çeşitli çalışmalarda yer almış müzik eğitimi almıştır. Yaklaşık beş yıl kadar burada çalışan sanatçı ayrılarak albüm çalışmalarına farklı bir şirket ile devam etmiştir. Müziğe olan büyük ilgisi sebebiyle küçük yaşlardan itibaren çalışmalarının ardından ilk albümünü çıkarmıştır.
Büyük çalışmalar sonucu 2000 yılında çıkardığı Yeminim var adlı ilk albümü piyasaya çıkarmıştır. ilk albümü ile ismini müzik dünyasında duyurmayı başaran sanatçı asıl yükselişini ikinci albümü ile birlikte gerçekleştirmiştir. 2003 yılında çıkarmış olduğu Adı Sevda adlı albüm büyük bir kitleye ulaşmıştır. Güçlü Soydemir – Adı Sevda uzun süre müzik programlarında çalmış müzikseverler tarafından ilgi ile takip edilmiştir. 2005 yılında yine adından sıkça söz ettiren sanatçı Vuramam Sana adlı albüm ile müzikseverlerin karşısına çıkmıştır. Bu süreçte ilahi seslendirmeleri de yapan sanatçı bu çalışmaları ile ilgili 3 albüm daha çıkarmıştır. Üst üste çok sevilen albümleri ile müzik dünyasının ünlü isimleri arasında kendine yer bulmuştur. Su tanesi, Ey Allahım, Her gün aklımda, Vuramam sana, Adı sevda, Yeminim var adlı şarkıları ile hep ön planda kalmıştır.
İki çocuklu bir ailenin en küçük üyesi olan ünlü sanatçı başarılı müzik hayatına aralıksız devam etmektedir. Çeşitli mekanlarda sahne alan sanatçı başarılı kariyerine davam ederken babasının vefatı ile, abisi Derviş ile birlikte CD-Kaset dükkanının başına geçmiş ve burayı işletmektedir. Aynı zamanda yönetmenlikte yapmaktadır.


Güçlü Soydemir – Adı Sevda mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir