Gönül Akkor – Böyle Gelmiş Böyle

Gönül Akkor, Türkiye nin yaşayan efsanelerinde birdir. 78 lik ( 1940 doğumlu ) çınar Türk Sanat Musikisine büyük katkılarda bulunmuştur. Müziğe Ankara radyosunda stajyerlik yaparak başlamış , kısa sürede ülkenin en büyük isimlerinden biri haline gelmiştir. Art arda gerçekleştirdiği plak çalışmaları sayesinde büyük bir başarıya imza atmıştır. Aynı başarıyı sahne çalışmalarına aktarmış ve Türkiye nin en çok aranan assolistlerinden biri konumuna gelmiştir.
Asli olarak Türk Sanat Müziği şarkıcılığı yaptığı bilinmektedir. Fakat sanat müziğinin yanında Türk Pop müziğinin enlerinden biri haline geldi ve bu alanda kaydettiği plaklar sayesinde de çok büyük bir başarının altına imzasını attı. Bununla beraber Türk pop müziğinin en kayda değer söz yazarlarından ikisi olan Sezen Cumhur Önal ve Fecri Ebcioğlu ile beraber çalışarak başarılı sanat eserleri yapmıştır. Gönül Akkor bu tür plaklardan , Sahibinin Sesi tarafından yayımlanmış , “ Sana Ben Kulum / Böyle Gelmiş Böyle “ 45’liği ciddi satış rakamlarına ulaşmakla beraber sanatçının, ‘ 60 sonları ve ‘ 70 başlarında birçok pop 45 liği yapmasına sebep olmuştur.
Gönül Akkor ilerleyen yıllarda Bora Ayanoğlu, Esin Engin, Sezen Aksu gibi ünlü sanatçılarla da çalışarak kariyerini ve mertebesini Türk milletinin gözünde yükseltmeye devam etmiştir. Daha sonra arabesk müzik , sanat müziği gibi dallarda eserler vermeyi sürdüren sanatçı Platin plak ödülü kazanamıştır . Bu ödülü kazanan ilk Türk sanatçı olarak adını Türk müzik tarihine yazdıran sanatçı geçirdiği bir kaza sonucu konuşma ve hatırlama güçlüğü çekmektedir. Son dönemlerde piyasada olmasa da Gönül Akkor-Böyle Gelmiş Böyle şarkısının şu sözleriyle hafızalardaki yerini asla yitirmeyecektir: Böyle gelmiş böyle /Böyle geçer dünya / Günlerimiz bitecek / Bir gün saya saya…


Gönül Akkor – Böyle Gelmiş Böyle mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir