Göksel – Yarabbi Şükür

Tam adı Göksel Demirpençe olan sanatçı 25 Kasım 1971 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Boğaziçi Üniversitesinde  Felsefe Bölümünde eğitim alırken profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başlamıştır. 46 yaşındaki şarkıcı, 1992 yılı itibariyle birçok orkestrada solistlik yapmıştır. 1995 yılında Onno Tunç ile tanışması üzerine ünlü müzisyenle birlikte müzik kariyerinde ilk albümünü yayınlamıştır. Ve yine aynı yıl büyük pop dehası Sezen Aksu’nun orkestrasında vokalistlik yapmıştır.
İlk albümü olan Yollar, Sarp Özdemiroğlu prodüktörlüğü altında 1997 yılında yayınlandı. Albüm çoğunlukla sanatçının kendi bestelerinden oluşmaktaydı. Kendine ait şarkılar dışında söz ve müziği Sezen Aksu’ya ve Onno Tunç’a ait olan Kurşuni Renkler ve Yakışıklı şarkılarını da yorumladı. Albümün piyasada yer bulan ilk parçası Sabır olmuştur. Şarkı Göksel’in yorumu ve 2001 yılında vefat eden sanatçı Yavuz Çetin’in ustaca gitar solosuyla birlikte, klibiyle de beğeni kazanmış, ikinci albümü Körebe de 2001 de piyasaya çıkmıştır. Bu albümde yer alan Depresyondayım şarkısı da en çok beğenilen Göksel ve pop müziği şarkıları arasına girmiştir ve kitlelerce çok sevilmiştir. Bir sonraki albümü Körebe aynı zamanda Göksel ve Alper Erinç’in müzikal anlamda birlikteliklerinin başlangıcı olmuştur. Şarkıcı aslında neşeli biri olduğunu ancak şarkılarını hüzünlü zamanlarda yazdığını söylemiştir.
Göksel, Alper Erinç prodüktörlüğünde 2007 yılında çıkış şarkısı olarak Yarabbi Şükür seçilen Ayda Yürüdüm albümüyle piyasaya sürülmüştür. 2010 yılında Hayat Rüya Gibi albümünü çıkarmıştır. Yine 2012 yılında Ozan Çolakoğlu’yla Bende Bi Aşk Var albümünü çıkararak büyük beğeni toplamıştır. Bende Bi Aşk Var son yılların en iyi albümü olarak nitelendirildi. İlerleyen yıllarda birçok albüm çalışması ve ödülü kariyerine ekleyen şarkıcı ve söz yazarının en iyi parçalarından birisi tartışmasız Göksel Yarabbi Şükür’dür.


Göksel – Yarabbi Şükür mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir