Gökhan Türkmen – Biraz Ayrılık

1 Eylül 1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra lise eğitimi Habire Yahşi Lisesinde başlayan sanatçı başarılı bir şekilde tamamladığı lise eğitiminin ardından 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim bölümünden mezun olmuştur. Eğitim hayatını tamamlayan sanatçı daha sonra yaklaşık bir yıl kadar şan dersleri almıştır. Müzik ile ilk tanışması gitar ile lise yıllarında başlayan sanatçı, çeşitli mekanlarda gitar çalarak ve şarkı söyleyerek sahne almıştır. Youtube kanalı üzerinden yayınladığı Büyük İnsan adlı şarkısı milyonlarca kez izlenmesi ile ülke genelinden adından söz ettirmeye başlamıştır.
Büyük İnsan şarkısı ile ün kazanan sanatçı daha sonra Dön ve Efkarlıyım adlı iki şarkı daha yayınlamıştır. 2008 yılında Büyük İnsan adlı albümü çıkaran sanatçı, albümden Yan sen, Büyük insan ve Dön şarkılarına klip çekmiştir. Çalışmalarına aralıksız devam eden sanatçı 2010 yılında Biraz ayrılık albümünü piyasaya sürmüştür. Gökhan Türkmen – Biraz ayrılık adlı albümü ile büyük bir başarı yakalamış, radyo ve müzik kanallarında en çok çalınan sanatçılar arasında yer almıştır. Albümde yer alan Rüya, Biraz ayrılık, Bir öykü ve Ayıp ettin adlı şarkılarına klip çekmiştir. Sanatçı daha sonra Ara, En baştan ve Sessiz adlı albümlerini piyasaya sürmüş başarılı çıkışını devam ettirmiştir. Bir dönem bir televizyon kanalında yayınlanan Sesi Çok Güzel adlı yarışmada Sibel Can ve Sertap Erener ile birlikte jüri koltuğunda oturmuştur.
Evli ve iki kız çocuğu babası olan başarılı sanatçı birçok ödüle de layık görülmüştür. 2010 yılında 37. Altın Kelebek ödüllerinde En iyi çıkış yapan solist ödülü ile başlayan ödülleri sonraki yıllarda en iyi şarkı, en çok çalınan şarkı, en iyi erkek yorumcu, en iyi erkek albüm gibi birçok dalda ödüllendirilmiştir.


Gökhan Türkmen – Biraz Ayrılık mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir