Gökhan Tepe – Çöz Beni

Türk müziğinin önemli isimlerinden Gökhan Tepe 8 Şubat 1978 yılında İstanbul iline bağlı Kartal’da hayata gözlerini açmıştır. Eğitim hayatına Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrı Över İlk Öğretim Okulunda başlamıştır. Daha bu yıllarda müziğe ilgi duymaya başlamış ve müziğe olan yeteneği yakın çevresi tarafından fark edilmiştir. İlkokul eğitimini tamamlamasının ardından müzik yeteneğinin fark edilmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musiki Devlet Konservatuarı’na girmeyi başarmış ve eğitimine burada devam etmiştir.
Müzik eğitimi alarak yeteneğini geliştiren sanatçı albüm çalışmalarına başlamıştır. 1996 yılında İskender Ulus’un prodüktörlüğünü üstlendiği Çöz Beni adlı ilk albümünü piyasaya sürmüştür. Albümünde yer alan Dönmem, Bayıldım, Aşk belası, Zor gelir ve Çöl çiçeği adlı şarkılarına klip çeken sanatçı müzik piyasasına hızlı bir giriş yapmıştır. Gökhan Tepe – Çöz Beni müzik marketlerde hatırı sayılır bir gelir elde etmiştir. Piyasaya başarılı bir giriş yapan sanatçı daha sonra 3 yıllık bir çalışmanın ardından ikinci albümü Can Özüm ü piyasaya sürmüştür. Başarısını pekiştiren sanatçı sırasıyla Belki hüzün belki de aşk, Yürü yüreğim, Vur, Aşk sahnede, Kendim gibi ve Seninle her yere albümlerini çıkarmıştır. Albümlerinde yer alan birçok şarkıya klip çeken ve müzik listelerinden uzun süre inmeyen sanatçı büyük başarılar elde etmiştir.
Gökhan Tepe müziğin yanı sıra dizilerde oyunculuğu ile de yer almıştır. Show Tv’de yayınlanan Özlem Tekin ve Burhan Öçal ile başrollerini paylaştığı Maçolar adlı televizyon dizisinde rol alan sanatçı başarılı bir performans sergilemiştir. Sergilediği başarılı performans ile birçok programdan teklif alan sanatçı Kanal D de yayınlanan ve büyük bir kitle tarafından takip edilen Elveda Derken adlı dizide Ece Usluve Burcu Kara ile beraber başrolde yer almıştır.


Gökhan Tepe – Çöz Beni mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir