Gökhan Semiz – İnan ki Teksin

12 Ocak 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Henüz beş yaşında iken Barış Manço şarkılarını evde söyleyerek müziğe ilk adımını atan sanatçı çok geçmeden eline gitar almış, gitar çalmayı öğrenmiştir. Gençlik yıllarında Barış Manço, Cem Karaca ve Erkin Koray gibi dönemin ünlü rock sanatçılarını dinleyerek büyüyen sanatçı daha sonra heavy metal müziğini keşfetmiştir. Metallica ve Iron Maiden gibi grupları dinlemeye başlamıştır. Lise yıllarında arkadaşları ile Blasphemous adlı amatör gruplarını kuran sanatçı konserlerde boy göstermeye başlamıştır. Düğünlerde sahne alarak para kazanmaya başlayan grup lise bitip üniversite yıllarına gelindiğinde dağılmıştır.
Üniversite eğitimini birçok okula gitme imkanı varken hiçbirini tercih etmeyerek İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarına girmiş ve kazanmıştır. Ailesinin desteğini de alan sanatçı eğitimini burada sürdürmüştür. Çok iyi bir espri anlayışı olan sanatçı ders aralarında yazdığı komik şarkı sözlerini bir süre sonra melodi katmaya başlamıştır. Yazdığı ve seslendirdiği şarkıları kayıt alan sanatçı 1990 yılında Grup Vitamin adlı grubu kurmuştur. Kurulduğu yıl çıkardığı albüm ile dikkatleri üzerine çeken grup daha sonra Yandık desene, Üşüttük, Aşkın gözyaşları albümlerini piyasaya sürerek büyük sükse yapmıştır. Altın Kelebek ödüllerinde en iyi grup ödülüne layık görülmüşlerdir. Gökhan Semiz 1992 yılında ilk solo albümü Mikrop ile büyük beğeni toplamış ardından çıkardığı İnan ki Teksin adlı albümü ile çıkışını yakalamıştır. Gökhan Semiz – İnan ki Teksin büyük başarı sağlamış yılın albümü olarak adlandırılmıştır.
Sanatçı müziğin dışında tiyatro ile de ilgilenmiş birçok tiyatro oyunları yazmıştır. Arkadaşı Uğur Uludağ ile yazdığı eserleri sahnede oynamaya başlamış Tükürük Kaçarım, Bizi Bağlamaz gibi eserlerde oynamıştır. Geçirdiği trafik kazasında 17 Ocak 1998 yılında hayata veda etmiştir.


Gökhan Semiz – İnan ki Teksin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir