Gökhan Özen – Özelsin

Tam adı Ahmet Gökhan Özen olan sanatçı 29 Kasım 1979 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ailesi Trabzonlu olup Ankara’ya göçmüş, sanatçı aslen Trabzonludur. Daha henüz 6 yaşında müziğe ilgi göstermeye başlayan sanatçı bu yıllarda Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk korosu sınavlarına katılmış yüksek derece ile kazanmıştır. İlk müzik eğitimine burada çok sesli koroda başlamıştır. Dünya genelinde klasikleşmiş opera eserlerini yaklaşık üç yıl boyunca koro ile birlikte sahne alarak seslendirmiştir.
Müzik hayatına çok küçük yaşlarda başlayan sanatçı albüm çalışmalarına da genç yaşlarda başlamıştır. Uzun çalışmalarının ardından 2000 yılında Özelsin adını verdiği ilk albümünü piyasaya süren sanatçı, üşüyorum adlı şarkıya klip çekmiş uzun yıllar boyunca şarkı, müzik kanallarında yer almıştır. Gökhan Özen – Özelsin yarım milyon satış yapmış, bir anda büyük bir hayran kitlesi oluşmuştur. Albümün içerisinde, Dayanamam, Yüreğinden uzaklarda, Özel kız gibi uzun yıllar dinlenen şarkılar yer almıştır. 2001 yılında ikinci albümü Duman Gözlüm adı ile piyasaya çıkarken, bu albüm ile ünü ülke sınırlarını aşmış birçok ülke de şarkıları yayınlanmıştır. 2003 yılında Civciv adlı albümü piyasaya süren sanatçı daha sonra sırası ile Her şeyde biraz sen varsın, Aslında, Kalbim seninle, Resimler ve hayaller, Bize aşk lazım, Daha erken, Başka, Milyoner ve Maske albümlerini sevenlerinin huzuruna sunmuştur. Bütün şarkılarının söz ve müziğini kendi yazan sanatçı diğer şarkıcılara da şarkı vermektedir.
Müziğin yanında oyunculuk ta yapan sanatçı, Sevda çiçeği, Selena, Yalan dünya ve Yıldız dizilerinde rol almıştır. 7 Temmuz 2010 yılında Selen Sevigen ile yollarını birleştirerek evlenen sanatçı, bu evlilikten Ada Deren ve Derin Su isminde iki kız çocukları vardır. 6 yıllık evliliğin ardından çift 2016 yılında boşanmışlardır.


Gökhan Özen – Özelsin mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir