Gökhan Kırdar – Yerine Sevemem

Sanatçı 2 Haziran 1970 yılında İzmir ilinin Aydın ilçesinde doğmuştur. Lise eğitimine kadar İzmir’de bulunan sanatçı Güzel Hisar İlkokulu, Yedi Eylül Ortaokulu ve Aydın lisesinde eğitim almıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşerek burada hayatını sürdürmüştür. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde başlayan sanatçı daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel sanatlar fakültesinde eğitim almış ve buradan mezun olarak eğitimini tamamlamıştır.
Profesyonel müzik kariyerine film müziği çalışmalarında Gece, Melek ve Bizim Çocuklar ile başlayan sanatçı albüm çalışmalarına da aralıksız devam etmektedir. 1994 yılında Serseri Mayın adlı albümünü piyasaya sürmüştür. Albümde bulunan Yerine Sevemem adlı şarkı büyük beğeni topladı. Gökhan Kırdar – Yerine Sevemem bir zamanlar damga vuran şarkılar arasında yer almıştır. Çıkış yakalayan sanatçı yaklaşık bir yıl sonra ikinci albümünü piyasaya süren sanatçı 1995 yılında Tutunamadım albümünü piyasaya sürmüştür. Albüm çalışmalarına aralıksız devam eden sanatçı yıllar içinde birçok albüme imza atmıştır. Trip, Yağmur, Üstüme Basıp Geçme, Öldüm de Uyandım, Dayan Kalbim bu albümler arasında sadece birkaçıdır. Albümleri yurt içinde olduğu kadar yurtdışında da yayınlanmış sanatçı burada ki programlarda da birçok başarılar elde etmiş üst sıralarda yer almıştır. Sayısız konserlere çıkan sanatçı büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur.
Yazdığı şarkı sözleri ve besteleri büyük ilgi gören Gökhan Kırdar 2002 yılından itibaren film müziği ve Televizyon projelerine giriş yapmış ve bu alanda da büyük ilgi görmüştür. Bu yıllarda Kurtlar Vadisi dizisinin müziklerini yapmaya başlayan sanatçı 2005 yılında Haziran Gecesi adlı dizinin müziklerini de yapmıştır. Kayıp ve İnadına aşk adlı dizilerin yanı sıra Anlat İstanbul ismiyle 2005 yılında vizyona giren sinema filminin müziklerini de sanatçı hazırlamıştır.


Gökhan Kırdar – Yerine Sevemem mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir