Gökhan Güney – Garibin Çilesi

Ünlü sanatçı Gökhan Güney 1954 yılında Hatay iline bağlı Reyhanlı ilçesinde dünyaya gelmiştir. Arap asıllı olan sanatçı ailenin 7 çocuğundan en küçüğü olarak dünyaya gelmiştir. Çocukluk hayatı bu ilçede geçen sanatçı ardından ağabeyinin yanına İstanbul’a ziyarete gelmesi sırasında konfeksiyon atölyesinde iş bulması ile burada çalışmaya başlamıştır. Askerlik yaşına kadar burada çalışan sanatçı askerliğini Urfa’da yapmıştır. Askerlik görevini yerine getirmesinin ardından İstanbul’a geri dönen sanatçı Fatma Hanım ile tanışarak evlenmişlerdir. Bu evlilikten Selim, Büşra ve Serhan isminde çocukları olmuştur.
Askerlik dönüşü müzik çalışmalarına başlayan sanatçı bir yandan iş hayatına devam ederken Melahat Pars yönetiminde Kadıköy Musiki Cemiyetinde eğitim almaya başlamıştır. Albüm çalışmaları gerçekleştiren sanatçı 1979 yılında Garibin Çilesi adı ile ilk albümünü müzik marketlere sunmuştur. Bu şarkı ile piyasaya giriş yapmıştır. Gökhan Güney – Garibin Çilesi ile müthiş bir çıkış yakalayan sanatçı başarılı kariyerine ilk adımlarını böylelikle atmıştır. Bu başarısının ardından Yeşilçam dan teklifler almaya başlayan sanatçı Banu Alkan, Seda Sayan ve Oya Aydoğan gibi birçok ünlü isimle 20 filmde rol almıştır.
80’li yıllara gelindiğinde ünlü sanatçı ardı ardına çıkarmış olduğu albümler ile uzun süre müzik severlerin göz önünde kalmayı başarmış ve büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Bunun dışında 9 film de yönetmenlik koltuğunda oturan sanatçı bu işi de başarı ile gerçekleştirmiştir. Sayısız filmde rol alan sanatçı kariyeri başarılar ile doludur. Arabesk – fantezi müziğinin en başarılı isimleri arasında yer almayı başarmıştır. İstanbul ilinin Kozyatağı semtinde Gökhan Güney Hatay Kebapçısı adını verdiği bir mekan açmıştır. Daha sonra bu mekanı devretmiştir. Fatma Güney ile olan evlilikleri devam eden sanatçı hayatına devam etmektedir.


Gökhan Güney – Garibin Çilesi mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir