Gökhan Doğanay Canın Sağ olsun

1 Mart 1987 yılında İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde hayata gözlerini açmıştır. Ailesi müzisyen olan sanatçının dedesi Dersim’in ünlü ozanlarından Hüseyin Doğanay’dır. Amcası Seyfi Doğanay ve kuzeni Uygar Doğanay’da ailedeki kendisi gibi sanatçı insanlardandır. Ailesi Tunceli iline bağlı Dersim ilçesinden İstanbul’a göçmüş ve Gökhan Doğanay’da burada doğmuştur. Hayatının büyük kısmını burada geçiren sanatçı eğitimini de yine İstanbul’da almıştır. 2012 yılında evlenen sanatçının bir tane de oğlu vardır.
Müzik sevgisi ve müziğe olan ilgisi ailesinin de müziğe olan ilgisinden dolayı küçük yaşlarda başlayan Gökhan Doğanay ilk çıkardığı albüm İstanbul Voyage ile ismini duyurmaya yetse de beklentilerin altında kalmıştır. Çıkardığı ikinci albüm ile başarıyı yakalamış ve büyük bir kitleyi kendine hayran bırakmıştır. Canın Sağ olsun isimli albüm sanatçının besteci kimliğini de ortaya çıkarmıştır. Gökhan Doğanay ve Canın sağ olsun hedeflenen başarıya ulaşmıştır. Daha sonra birçok albüm çalışması yapan sanatçı Doğanaylarla Arabesk saati, Doğanaylarla kral arabesk, İki kral bir arada, İkisi bir arada, Belalım, Düştüm dara beladayım, Sizin seçtikleriniz ve Görüşürüz isimli albümler çıkartarak yükselişine devam etmiştir. Şu an Öncü Müzik Prodüksiyon ile çalışan sanatçı daha önce Milhan Müzik Film, Mehmet Şerif Kayran Prodüksiyon ve Şerif Kayran Prodüksiyon ile de çalışmıştır. Hayranları tarafından Kral lakabı verilerek sevenleri Kral diye hitap etmeye başladı.
12 Ekim 2017 tarihinde saat gece 03.00 civarlarında aracında silahlı saldırıya uğrayan sanatçı kaldırıldığı hastanede uzun süre yaşam mücadelesi vermiştir. Vücuduna 3 kurşun isabet eden sanatçı inatçı tavrıyla hayati tehlikesini en kısa sürede atlatmış sevenlerini sevindirmiştir. Ailesinin ve sanatçı arkadaşlarının yardımı hayranlarının duası ile hayata tutunan sanatçının sağlık durumu iyidir.


Gökhan Doğanay Canın Sağ olsun mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir