Genç Osman Yavaş – Kan Kokusu

Ünlü sanatçı Genç Osman Yavaş23 Mayıs 1971 yılında İsviçre ülkesinin Windisch kentinde hayata gözlerini açmıştır. Eğitimlerini bu ülkede alan sanatçı ABB ‘ de Makine mühendisliği stajyerliğini tamamlamıştır. Ünlü sanatçı Genç Osman Yavaş stajyerlik eğitimini tamamlamasının ardından Türkiye’ye dönmüş ve Marmara Üniversitesi Resim – Heykel bölümünü kazanmıştır. Bu bölümü başarılı bir şekilde gerçekleştiren ünlü sanatçı Resim öğretmenliği bölümünden mezun olarak eğitimini tamamlamıştır.
Eğitimini tamamlamasından ardından ünlü sanatçı klasik Alman Edebiyatı ve çocuk kitapları çevirmenliği yapmıştır. Bunların yanı sıra sanatçı Final Kültür Sanat Yayınları ile çalışmalar gerçekleştirmiştir. Final Kültür Sanat Yayınları bünyesinde okutmanlık görevine devam etmektedir. Müzik hayatı ile de uğraşan sanatçı Mavi Sakal adlı gruba dahil olmuştur. Bu grup ile albüm çalışmaları yürüten sanatçı iki yol adlı ilk albümlerini piyasaya sürmüştür. Ardından çıkardıkları Kan Kokusu ile grup çıkış yakalamış adını duyurmaya başlamıştır. Genç Osman Yavaş – Kan Kokusu ülke piyasasında dinlenmeye başlamıştır. Bu başarılarının ardından grup ile çalışmalarına devam eden sanatçı aynı zamanda kendi albüm çalışmalarına da zaman ayırmaya başlamıştır. 2012 yılında ilk solo albümünü piyasaya sürmüştür. Gökyüzü masmavi adı ile piyasaya çıkan albüm müzik şirketlerinde yer almıştır. Fakat Türkiye sanatçıyı Kan kokusu albümünde yer alan kadronun içerisinde tanımıştır. Solo albüm çalışmasında yine sanatçıya Mavi Sakal grubunun tüm üyeleri tarafından yardım edilmiştir.
Ünlü sanatçı Genç Osman Yavaş müzik kariyerinde ki başarısının yanında kitap yazarlığı ile de hayatına devam etmektedir. Yeğenlerine ithaf etmiş olduğu Amcam ve Ben adlı kitabını son olarak piyasaya sürmüştür. Daha önce Hava Alanında bir Zebra ve serinin devam kitabı olarak gösterilen Restoran Macerası adlı çocuk kitapları yayınlamıştır.


Genç Osman Yavaş – Kan Kokusu mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir