Gaye Aksu – Yaralı Kuş

14 Aralık 1985 de Trabzon da dünyaya gelen Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği sanatçısı henüz 3 yaşında iken ailesinin mesleği nedeniyle Ordu’dan İstanbul’a yerleşen Gaye Aksu burada müzik eğitimi almak üzere Fikret Erkaya Klasik Türk Müziği derneğinde müzik eğitimi hayatına başlamış oldu. Çok küçük yaşlarda müzik eğitimi almaya başlayan Gaye Aksu bu dernekte usül, nota, nazariyat, solfej eğitimleri alarak küçük yaşta büyük adımlar atmaya başladı. Yanı sıra kemençe dersi alan Gaye Aksu 1998 yılında Yaralı Kuş albümü ile müzik piyasasında sesini duyurmayı başardı.
İlk albümünden sonra Gaye Aksu’nun piyasaya sürdüğü bir diğer albüm çalışması olan İlk Adım da en son video klibini Denis Fersat isimli Frankfurt’tan gelen ve dalında bir çok başarıya imza atmış olduğu bilinen yönetmen tarafından çekildi. Çekimler Maltepe Musiki Eğitim Derneği salonları kullanılmak suretiyle İstanbul sınırlarında çekildi. Klip montajı itina ile yine Frankfurt Taka Media tarafından yapıldı ve bu detay ayrıca konuşuldu. Bu video klibin fotoğraf çekimleri Koray kasap tarafından Beykoz da çekilmiş ve klibin repertuar danışmanlığını Türkiye’nin nadide seslerinden ve en başarılı sanatçılarından biri olan olan Zara yükümlendi. Klip HDV kalitesinde çekilmiş bir klip olup, klibi çekilen bu eserin adı “Gazel” oldu.
Küçük yaşlarda babasının mesleği ile yaşadığı yeri değiştirmesi ile müzik yaşamının da ayrıca yolculuğuna başlayan Gaye Aksu küçük yaşlarda attığı kocaman adımlarla kendisinden söz ettirmeyi başardı ve kendine has bir dinleyici kitlesi yarattı, ünlü sanatçılarımızdan olan Zara, Gaye Aksu’ya 2 beste verdi ve Gaye Aksu bu detayla bir başka konuda tekrar konuşulmayı başarmış oldu. 4 adet albümü bulunan Gaye Aksu Yaralı Kuş ile çıkışını yaparken izleyen zamanlar da Selam Sana ( 2000 ) İlk Adım ( 2006) ve Duy da İnanma ( 2014 ) isimli albümleri ile sevenlerinin karşısına tekrar tekrar çıktı. Çıkardığı albümler ve Türk müziğine katkılarıyla, Türk müzik piyasasının saygıdeğer isimlerinden biri haline gelen 31 yaşındaki genç sanatçı günümüzde çalışmalarını sürdürmektedir .


Gaye Aksu – Yaralı Kuş mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir