Füsun Önal Alo Ben Füsun

Füsun Önal, ülkemizde yer alan ünlü ses sanatçıları arasında yer almaktadır. Füsun Önal, 11 Mart 1947 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır ve İstanbul’da doğmuştur. Aynı zamanda şarkıcılığının yanında yazarlık, oyunculuk ve fotoğrafçılık nitelikleri de mevcuttur. Ülkemizdeki çok yönlü ve çok yetenekli olan kimseler arasında yer almaktadır. Özellikle de şarkıcılığı ile piyasadaki ismini duyurmuştur. 11 yıl klasik piyano dersi ve 2 yıl da şan dersi almış, akademik açıdan dolgun bir kimsedir. Öğrencilik yıllarını ise Ankara’da geçirmiştir. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok konserler vermiştir.
Füsun Önal Alo Ben Füsun albümü ile ilk olarak ses sanatçılığı konusunda adından söz ettirmiş olan bir isimdir. CBS niteliğindeki bu albümünü LP olarak 1975 senesinde çıkartmıştır. O zamanlarda, bu çıkartmış olduğu albümü ile oldukça tanınmaya başlayan bir isim olarak nitelendirilmektedir. Çok da sevilen bir isimdir. Bunun haricinde pek çok LP’de 1985 senesine kadar çıkartmaya devam etmiştir. Bunlara bakıldığında Birtanem Beni Hatırlar Mısın, Yeni Bir Gün Başlıyor, Saat 12 Daha Sabaha Çok Var ve Müzik Benim Dünyam adlı LP’ler ile karşılaşılabilir. Füsun Önal Alo Ben Füsun ise 1975 senesinde çıkartmış olduğu, asıl isminin duyulmaya başlamasını sağlayan ilk LP’lik albümüdür. Bu albümden sonra üstelik çıkartmış olduğu pek çok albümün de ilgiyle karşılandığı o dönemler için söylenebilir.
Füsun Önal daha sonrasında 1987 senesinden itibaren kaset ve CD de çıkartmaya başlamıştır. 1987 senesinde ilk olarak Kuşadası Altın Güvercin Yarışma Şarkıları’nı çıkartmıştır. Asıl bilinen ise 1992 yılında Şahin Özer ile birlikte çıkarttığı Nasıl Yani(Ali) adlı albümüdür. Bu albümler ile etkin yıllarının en doruk noktalarını yaşayan Füsun Önal, piyasada yer alan oldukça önemli isimler arasında hala yer almaktadır.


Füsun Önal Alo Ben Füsun mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir