Furkan Kızılay – Aşksın Sen

Sanatçı Furkan Kızılay 30 Kasım 1990 yılında İstanbul iline bağlı Şile’de dünyaya gelmiştir. Babası emin Kızılay ve annesi mine Kızılay ailesinin iki çocuğundan büyük olanı olarak doğmuştur. Kardeşinin ismi ise Batur Kızılay’dır. Eğitim hayatını Kadir Has Üniversitesi Sistem mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Babasının fitness öğretmeni ve antrenör olması sebebi ile sıkı bir spor adamı olarak yetiştirilen sanatçı iyi bir tenis oyuncusudur. İstanbul Bakırköyspor da lisanslı tenisçi olarak yer almıştır. Kayak ve yüzme konusunda da çok iyi olduğu bilinmektedir.
Sanatçının Türkiye’de tanınması çok küçük yaşlarda olmuştur. Çocuklar Duymasın adlı dizi de 2002 yılında başlayan sanatçı Havuç lakaplı Emre Çetinoğlu ismi ile başrol oynamıştır. 2005 yılına kadar bu rol ile ekran başında yer alan sanatçı ara verilen dizinin devamında 2010 ve 2014 yılları arasında tekrar ekranların karşısında yer almıştır. Aynı isimle role devam eden sanatçı bu süreçte müzik ile ilgilenerek albüm çalışmalarında da bulunmuştur. 2009 yılında Aşksın Sen adı ile ilk albüm çalışmasını piyasaya süren sanatçı müzik dünyasında da ilgi ile karşılanmış ve iyi bir giriş yapmıştır. Furkan Kızılay – Aşksın Sen ile başarıyı yakalayan sanatçı daha sonra 2010 yılında Her şey Senle 2011 yılında Karamel Kokun, 2014 yılında Ecem ve aynı yıl Vura Vura adlı albümleri ile de sevenleri ile buluşmuştur.
Sanatçı dizi ve müzik sanatlarının dışında sinema alanında da rol almıştır.2007 yapımı Emret Komutanım Şah Mat, 2015 yılı yapımı Hannas, 2016 yılında Kolpaçino 3. Devre ve 2017 yılında Organik Aşk Hikayeleri adlı sinema filmlerinde oynamıştır. Bunların dışında 2017 yılında Surviver Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında ünlüler takımında yarışmıştır.


Furkan Kızılay – Aşksın Sen mp3 indirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir